شمانیوز
کد خبر : 955524

برخی فعالان فضای مجازی از مرگ «مریم رجوی»، سرکرده گروهک منافقین (موسوم به مجاهدین خلق ایران) خبر می‌دهند.

برخی فعالان فضای مجازی از مرگ مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین (موسوم به مجاهدین خلق ایران) خبر می‌دهند. مریم رجوی با نام اصلی مریم قجر عضدانلو به همراه همسرش مسعود رجوی رهبر سازمان مجاهدین خلق است. مریم رجوی شورای ملی مقاومت ایران که بازوی سیاسی سازمان مجاهدین خلق و گروه‌های متحد با آن سازمان است، مریم رجوی را به عنوان «رئیس‌جمهوری منتخب مقاومت ایران برای دوران انتقال» انتخاب کرده‌است.در غیاب همسرش مسعود رجوی، مریم رجوی عملاً رهبری این سازمان را بعهده دارد.

برخی حساب‌های کاربری توئیتر که منتسب به عناوین اصولگرا هستند در حال بازنشر خبر مرگ «مریم رجوی» سرکرده سازمان مجاهدین خلق ایران -منافقین- بر اثر ابتلا به بیماری کرونا هستند.ظاهرا منبع اولیه این خبر «پایگاه خبری حامیان ولایت» است. این پایگاه خبری نوشته است: «سازمان منافقین و نیروهایش خبر مرگ وی را از ترس توبه افراد درون سازمان و احتمال بازگشت آنان به ایران مخفی نگه داشته‌اند».

 

پایگاه خبری شمانیوز صحت و یا سقم این خبر را تایید و یا تکذیب نمی کند
 
UbDmCn9ttJES
 

مریم رجوی چه کسی است و ازچه زمانی فعالیت های سیاسی خود را شروع کرد؟

تا قبل از سال 1357 یعنی پیروزی انقلاب در هیچ کجا اثری یا رد پائی از فردی به نام مریم قجر عضدانلو به چشم نمی خورد. نام نرگس قجر عضدانلو را بارها در ان سال ها شنیده بودم و اینکه در زندان پهلوی به شهادت رسید. نرگس خواهر بزرگ مریم بود در سال 1354 سازمان مجاهدین تغییر ایدئولوژی داد نرگس به گروه مارکسیستی سازمان پیوست. به همین دلیل بجز موارد نادر که میخواستند از نام نرگس استفاده کنند در هیچ کجا به او اشاره نمی کردند و اینکه وی مارکسیست شده بود.

محمود قجر عضدانلو هم برادربزرگ وی بود که در زمان پهلوی زندانی سیاسی بود. بجز این دو تن هیچ یک از افراد این خانواده سیاسی نبودند و تمام دوستانی که به ستاد علوی تردد داشتنند به یاد دارند پوشش وترددهای مریم قجر عضدانلو را. او هم مانند هزاران ایرانی به ستاد علوی رفت و آمد داشت ومی خواست در انجمن های آن موقع فعالیت کند. تنها امتیازی که وی هم مانند دیگر خانواده های شهدا و کسانی که اقوام نزدیکشان از اعضاء سازمان بود برخوردار بود. بخاطر همان امتیاز ها به عنوان سرتیم یکی از واحد های دانشجوئی انتصاب شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه