شمانیوز
کد خبر : 956386

زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۰ مشخص شد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۰ در آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 روز سیزدهم آذر 1399 است اما باید دید که با توجه به شیوع کرونا در جهان و به ویژه آمار بالای تلفات در آمریکا آیا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در موعد مقرر برگزار می شود یا خیر؟

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آذرماه امسال باید برگزار شود و ترامپ و سایر رقبایش برای نشستن بر روی صندلی کاخ سفید با یکدیگر رقابت می کنند.

 

همه گیری ویروس کرونا که تاکنون بازی های المپیک توکیو، فستیوال ادینبورگ و کنفرانس آب هوایی «کوپ۲۶» سازمان ملل را به هم ریخته، اکنون در آمریکا نیز انتخابات مقدماتی درون حزبی دموکرات ها را برهم زده است و آنها همایش خود را به تعویق اندخته اند؛ به طور کلی کارزار انتخاباتی در آمریکا در زمان متوقف شده است.

 

 

زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر می کند؟

گاردین نوشت: زمان انتخابات ریاست جمهوری  آمریکا سوم نوامبر (سیزدهم آبان ۱۳۹۹) است و این تاریخ بنابر قانون فدرال آمریکا وضع شده و ترامپ قدرت تغییر این تاریخ را ندارد.

 

اکنون آمریکا با بحران سلامت عمومی و اقتصادی دست به گریبان است و انتظار می رود بیش از ۱۰۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دهند.

 

برای تغییر تاریخ و تعویق انداختن انتخابات آمریکا که اکنون بسیاری از ایالت های آمریکا می توانند با غیبت رای دهندگان پای صندوق های رای مواجه شوند، مراحل زمان بر و پیچیده حقوقی و قانونی را به دنبال دارد، زیرا مراسم سوگند نمایندگان در کنگره جدید آمریکا در سوم ماه ژانویه(۱۳ دی) و مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا نیز ۲۰ ژانویه(۳۰ دی) ۲۰۲۱ خواهد بود.

 

براساس این گزارش، تغییر در مراسم سوگند و تحلیف ریاست جمهوری آمریکا نیازمند تصویب دو سوم اکثریت آرا در هر دو مجلس سنا و نمایندگان و همچنین سه چهارم آرای ایالت های آمریکاست.

 

 در همین حال ۱۷ ایالت آمریکا برای برگزاری انتخابات با آرا غیابی رای دهندگان باید نوعی عذر موجه داشته باشند؛ ضمن آنکه تغییر در قوانین، هزینه زیادی در پی دارد تا بتوانند رای گیری را به صورت «پستی» (mail-only election) انجام دهند؛ به گفته کارشناسان امکان وقوع تقلب در آن نیز بسیار است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه