شمانیوز

یک تحلیل‌گر لبنان اعلام کرد حداقل نیمی از بیروت در این انفجار ویران شده است.

نزار نجاریان، دبیر کل حزب کتائب لبنان بر اثر شدت جراحات وارده از انفجار بیروت جان سپرد. او در زمان انفجار در مقر حزب حضور داشت. همچنین بر اساس گزارش رسانه‌های لبنانی،مدیر کل اداره برق لبنان در جریان انفجار ساعات پیش بیروت به شدت زخمی شده است. در جریان این انفجار همسر و دختر حسان دیاب، نخست وزیر لبنان نیز زخم های سطحی برداشته‌اند.

 

 

 

اعلام عزای عمومی در لبنان

نخست وزیر لبنان، فردا (چهارشنبه) را در لبنان عزای عمومی اعلام کرد. میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان شورای عالی دفاع را به یک نشست اضطراری در کاخ بعبدا فرا خوانده است.

 

نیمی از بیروت ویران شده است

یک تحلیل گر لبنان اعلام کرد حداقل نیمی از بیروت در این انفجار ویران شده است. به گزارش اعتمادآنلاین در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی (Ten) بیروت اعلام کرد:لبنان فقط این فاجعه تلخ را کم داشت. او در این گفت‌وگو تاکید کرد: به گفته شاهد عینی بیش از یک انفجار در محل رخ داده است در حالی که شایعات دیگری هم در رابطه با شنیده شدن صدای هواپیما وجود دارد.

 

انفجار-بیروت

 

 

منزل مسکونی خواننده معروف لبنانی بیروت ویران شد

الیسا،خواننده معروف لبنانی اعلام کرد بر اثر انفجار ساعات پیش بیروت منزلش دچار دچار آسیب شدید شده است.الیسا در تویتر خود نوشت: به شدت از این واقعه دلم به درد آمده است.امیدوارم آسیب زیادی به کشور نرسیده باشد.خانه‌ام در این انفجار به شدت آسب دید اما مهم نیست مهم آن است که لبنان در امنیت باشد.

 

اسراییل: دخالتی نداشتیم

به گزارش رویترز یک منبع عالی‌رتبه اسرائیلی اعلام کرد: ما دخالتی در انفجار بیروت نداشته‌ایم.

*  بر اثر انفجار بیروت نمای بیرونی سفارت روسیه در لبنان به شدت آسیب دید.

* محمد فهمی،وزیر کشور لبنان در گفتگو با رسانه‌ها : فعلا باید منتظر تحقیقات بود تا مشخص شود چه عواملی باعث چنین انفجار عظیمی شده است

* برخی از رسانه‌های لبنان گزارش داده‌اند که تعداد قربانیان انفجار بیروت از مرز ۷۰ نفر گذشته است.

 

علت انفجار چه بود؟

«بدری ضاهر»، مدیر کل اداره کمرگ لبنان نیز تأیید کرد که ده‌ها تن مواد نیترات در بندر بیروت منفجر شده است. وزیر کشور لبنان نیز علت مهیب بودن انفجار بندر بیروت را وجود مواد منفجره مصادره شده طی سال‌های گذشته دانست و گفت که انفجار این مواد، علت ویرانی بندر و بخش‌هایی از شهر بیروت است.

 

کمبود خون در لبنان

نبیه بری،رهبر جنبش امل به تمامی اعضای این حزب دستور داد برای اهدای خون به بیمارستان‌ها بروند. همچنین ۱۵ روزنامه‌نگار روزنامه النهار لبنان که در زمان وقوع انفجار در ساختمان این روزنامه واقع در نزدیکی محل انفجار مشغول به کار بودند، زخمی شدند.

 

 

منابع: فارس ،اعتمادانلاین 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied