شمانیوز
کد خبر : 959656

طبق بررسی‌های به عمل آمده در مرکز مقابله با شایعات سایبری، مشخص شد که خبر فوق کذب بوده و بر اساس اطلاعات موجود در سایت ردیابی کشتی‌ها، کشتی ویل چیف که در فیلم منتشره نشان داده شده است.

کانال تلگرامی مرکز مقابله با شایعات سایبری نوشت: در روزهای اخیر، کانال‌های تلگرامی ضدانقلاب، با استناد به ویدئویی، شایعه حضور کشتی‌های صیادی چینی در آب‌های ایران را منتشر کرده و مدعی شدند علی‌رغم اعلام ظاهری ممنوعیت حضور صیادان ترال چینی در آب‌های ایران، این کشتی‌ها به صورت پنهانی در خلیج فارس و دریای عمان حضور پیدا کرده‌اند و درحالی که غواصان ایرانی بیکار هستند، چینی‌ها مشغول به کار هستند.

طبق بررسی‌های به عمل آمده در مرکز مقابله با شایعات سایبری، مشخص شد که خبر فوق کذب بوده و بر اساس اطلاعات موجود در سایت ردیابی کشتی‌ها، کشتی ویل چیف که در فیلم منتشره نشان داده شده است، یک کشتی هندی‌ست که هم اکنون در خلیج فارس در حال حرکت به سمت پارس جنوبی است و در مراحل پایانی سفر خود و حوالی تنبک از توابع کنگان قرار دارد.

با بررسی‌های انجام شده همچنین مشخص شد که کاربری این کشتی، حمل و نقل دریایی است و نه تنها هیچ گونه ارتباطی با چینی‌ها ندارد، بلکه ارتباطی با ماهیگیری و صیادی نیز نداشته است.

 

منبع : مشرق نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه