شمانیوز

فرمانده سپاه ثارالله کرمان و رییس ستاد اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: با توجه به شرایط ویروس کرونا برنامه‌های سالگرد شهادت سردار سلیمانی به صورت ویدیو کنفرانس و بدون حضور مردم برگزار می شود.

سردار حسین معروفی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه با اعلام اینکه یک سال از شهادت سردار سلیمانی گذشته است اما باورش برای همه سخت می باشد، گفت:حاج قاسم سلیمانی قلب مردم ایران است و دشمن قلب مردم ایران را هدف قرار داد و این حس انتقام در قلب همه مردم ایران وجود دارد.

او افزود:دشمن دنبال غروب حاج قاسم سلیمانی بود، ولی با شهادتش طلوعی دیگر در جهان اسلام صورت گرفت و گلزار شهدای کرمان مکانی برای آرامش قلب ها شده است.

معروفی با اعلام اینکه نوجوانان ایران ما منتظر هستند که بزرگ و مانند حاج قاسم سلیمانی شوند، بیان کرد:این نتیجه رویش‌ها است که با خون شهید حاج قاسم سلیمانی به وجود آمده است.

او  با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی دور تمام ایران می‌چرخید و به همه کمک می کرد، گفت:دیشب منزل حاج قاسم سلیمانی بودم و همسرشان گفت به زیارت سردار سلیمانی رفته انداما نتوانسته اند بدلیل ازدحام مردم جلو بروند.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان بیان کرد: ما در استان کرمان و قلب مکتب حاج قاسم سلیمانی هستیم حاج قاسم سلیمانی موفق‌ترین شخصیت در جبهه حق است و بزرگترین شهادت و نوع شهادت را بدست آورده است.

معروفی با اشاره به اینکه مکتب حاج قاسم سلیمانی را راه اندازی کرده ایم و ۱۶ کار گروه در این مدت فعالیت کرده اند افزود:با توجه به شرایط ویروس کرونا برنامه‌های سالگرد را با وسواس بررسی کرده ایم و بنا به دستور ستاد کرونا با برگزاری برنامه‌های ۹دی ، ایام فاطمیه و سالگرد سردار سلیمانی مخالفت شد.

او افزود:ما هیج مراسم  جمعی نخواهیم داشت و به همه در کشور اعلام کرده ایم کسی به کرمان سفر نکند.

معروفی با اشاره به اینکه خیل عاشقان حاج قاسم سلیمانی برای سالگرد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آماده بودند بیان کرد:ولی ستاد کرونا گفت نه و ماهم قبول کردیم و برنامه ها به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار خواهد شد.

معروفی با اعلام اینکه حداکثر جمعیت در مراسم‌ها ۲۰ تا ۳۰ نفر بیشتر نخواهد بود و تمام دستور العمل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

او افزود: به خانواده شهدای تشییع سرکشی کرده ایم و همه حقوق آن‌ها مانند شهدای دفاع مقدس است.

معروفی با اشاره به اینکه ۱۸ دی ماه اجلاسیه ای با حضور مهمان‌هایی از سوریه، عراق و لبنان  بصورت ویدیو کنفرانس در کرمان برگزار می شود  بیان کرد:ما در روز ۱۷ دی ماه تشییع نمادین سردار سلیمانی را از میدان آزادی به سمت گلزار شهدا ، بدون جمعیت برگزار خواهیم کرد.

او گفت: در هفته مقاومت ۶۳ زندانی جرائم غیر عمد مالی برابر با  سن حاج قاسم سلیمانی در لحظه شهادت، آزاد می‌شوند.

معروفی با اعلام اینکه ۴۰۰ طرح با همکاری کمیته امداد و برای ۴۸۰ نفر مددجو افتتاح می‌شود افزود:۲ هزار پاسدار در نذر خون شرکت می‌کنند و خون خود را به بیماران اهدا خواهند کرد، همچنین  هزار و ۸۳۲ سری جهیزیه به زوج‌های جوان در هفته مقاومت تحویل داده می‌شود.

او گفت:اگر کرونا نبود سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی با جمعیت ۱۰۰ هزار نفری برگزار می‌شد و تمام خیابان‌های کرمان مملو از جمعیت بود.

معروفی با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی به همه مردم ایران تعلق دارد و عشق و ارادت به این شهیدعزیز در همه جا به چشم می خورد بیان کرد: گلزار شهدای کرمان مکانی برای آرامش  قلب‌ها شده است.

 

 

منبع: برنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied