شمانیوز

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید فردی که زمانی سابقه یک دوره نمایندگی یا یک دوره وزارت را داشته خود را لایق مقام ریاست جمهور بداند و حتی نباید به خود اجازه دهد که این‌گونه فکر کند.

سیدحسین نقوی‌حسینی، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار داشت: سه موضوع در عرصه سیاسی کشور بسیار اهمیت دارد. نخست؛ اتحاد، انسجام و وحدت ملی است که دشمنان ما همیشه این دستاورد ملت ایران را هدف قرار داده‌اند تا از طریق تفرقه و دوقطبی در کشور حاکمیت دوگانه به وجود آورند.

وی افزود: دومین موضوع بااهمیت؛ مشارکت حداکثری در انتخابات است. باید هدف اول همه نیروهای متعهد و ولایتمدار و انقلابی در کشور، مشارکت حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی باشد و حتی مشارکت حداکثری از اینکه به چه کسی رأی دهیم مهمتر است؛ چون دشمن تلاش می‌کند تا مشارکت حداکثری را کاهش دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی سومین موضوع مهم در عرصه سیاسی را روی کار آمدن یک دولت مدبر با مدیریت جهادی و پاک‌دست عنوان و خاطرنشان کرد: اگر دولت بعدی این ویژگی‌ها را داشته باشد، می‌تواند بر مشکلات فائق آید. اما فردی که سابقه مدیریتی هم نداشته و ادعای ریاست جمهوری می‌کند، قطعاً این فرد نمی‌تواند رئیس‌جمهور خوبی باشد.

نقوی‌حسینی تأکید کرد: رئیس‌جمهور بعد از مقام رهبری، مقام نخست اجرایی و مدیریتی کشور محسوب می‌شود و قانون اساسی این موضوع را به صراحت بیان داشته است؛ بنابراین این جایگاه حائز اهمیت است و نباید فردی که زمانی سابقه یک دوره نمایندگی یا یک دوره وزارت را داشته خود را لایق این مقام بداند و حتی نباید به خود اجازه دهد که این‌گونه فکر کند.

وی درباره ویژگی دولت جوان انقلابی گفت: منظور از دولت جوان انقلابی این نیست که حتماً رئیس جمهور باید جوان باشد، بلکه هدف جوان بودن و شاداب بودن کابینه است.  

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied