شمانیوز

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ مذاکرات برجام بازی سیاسی دولت برای انتخابات ریاست جمهوری است.

 دکتر جعفر قادری در گفتگویی اختصاصی به خبرنگار شمانیوز گفت: دولت روحانی در طول ۸ سال اخیر همه حیثیت خود را به برجام گره زد و در این روزهای پایانی عمر خود نیز، امید دارد که آمریکا را به برجام برگرداند و این توافق را احیا نماید.

وی اظهار داشت: بازگشت آمریکا به برجام مهم نیست نکته اصلی این است که با این بازگشت آیا همه تحریم ها در عمل لغو می شود یا خیر؟ 

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه آمریکا اعلام کرده که فقط بخشی از تحریم ها را برداشته و بخشی از آن را نگه می دارد، به نظر می رسد دولت با مذاکرات برجام به دنبال اهداف سیاسی در انتخابات پیش رو است تا بار دیگر بتواند غرب گرایان را بر کشور حاکم کند.

او افزود: اگر دولت آمریکا همه تحریم ها را لغو نکند، بازگشت آن به برجام چه دستاوردی برای کشور دارد؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه غرب و آمریکا در این مذاکرات صداقت ندارند گفت: در زمانی که تیم مذاکره کننده ما در حال رایزنی و مذاکره با طرف های غربی است، اتحادیه اروپا کشور ما را دوباره تحریم می کند و آمریکا و اسرائیل در مرکز هسته ای نطنز خرابکاری می کنند. آیا این رفتارها نشانه صداقت طرف های مقابل است؟

وی با بیان اینکه دولت روحانی با این مذاکرات به دنبال بازی با احساسات مردم است افزود: آقای روحانی باید از لاک خودش بیرون بیاید و با مردم با صداقت صحبت کند. من به روحانی توصیه می کنم دست از بازی با احساسات مردم بردارد.

وی گفت: البته مردم دیگر دست روحانی را خوانده اند و به وعده های او دل نمی بندند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در جریان مذاکرات اخیر برجام ، آمریکا دو راه بیشتر ندارد یا باید همه تحریم ها را در عمل بردارد یا باید به طور کامل قید برجام را بزند.

قادری اظهار داشت: هر گونه توافق احتمالی که در مذاکرات برجام رخ دهد، باید به تصویب مجلس برسد و ما چنین اجازه ای به دولت نخواهیم داد که در برجام سیاسی کاری کند.

 

 

گفتگو از: شهرام درویش

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied