شمانیوز
شما نیوز

حجت‌الاسلام آزادی‌خواه در گفتگو با شمانیوز:

نهادهای اطلاعاتی مراقب باشند تا مبادا شرکت‌های نفوذی وارد ایران شوند

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار است شرکت خارجی در ایران حضور پیدا کند، باید این مهم با رعایت تمام ملاحظات امنیتی صورت پذیرد و نهادهای امنیتی مانند وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه نظارت ویژه‌ای برروی این قضیه داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احد آزادی‌خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره بازگشت دوباره برخی از شرکت‌های بدعهد خارجی به ایران گفت: نگاه ما به شرکت‌هایی مانند ال‌جی و سامسونگ که می‌خواهند دوباره به بازار ایران ورود پیدا کنند، باید بدبینانه باشد. نگاه ما زمانی به این شرکت‌ها خوش‌بینانه خواهد بود که واقعاً تمام تحریم‌ها برداشته و گشایش اقتصادی در کشور آغاز شود تا بتوانیم برای رونق بازار و مهار تورم از این شرکت‌ها دعوت کنیم.

نمی‌توان به شرکت‌های خارجی اعتماد کرد

وی افزود: زمانی توتال در ایران حضور داشت اما به محض اینکه آمریکا از برجام خارج شد، این شرکت هم برخلاف تعهداتش ایران را ترک کرد؛ بنابراین نمی‌توان به شرکت‌های خارجی خیلی اعتماد کرد و آنها خوش‌عهد نیستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید از حول حلیم در دیگ شرکت‌های خارجی افتاد، گفت: ما به گشایش اقتصادی و استفاده از برجام علاقه‌مند هستیم اما یک بار تجربه تلخ از این شرکت‌ها داشته‌ایم.

ضرورت نظارت نهادهای امنیتی بر فعالیت‌ شرکت‌های خارجی

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: اگر قرار است شرکت خارجی در ایران حضور پیدا کند، باید این مهم با رعایت تمام ملاحظات امنیتی صورت پذیرد و نهادهای نظارتی و امنیتی مانند وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه نظارت ویژه‌ای برروی این قضیه داشته باشند تا مبادا عوامل مانند نفوذی بودن و جمع‌آوری اطلاعات که از هیچکدام این شرکت‌ها بعید نیست، ما را بهم نریزد و منافع ملی کشور را مورد آسیب قرار دهد.

گفتگو از سعید امینی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied