شمانیوز
شما نیوز

حبیب‌زاده در گفتگو با شمانیوز:

به‌جای گشایش‌های موقتی کمی تدبیر کنید

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر به جای این گشایش‌های موقتی کمی تدبیر و کمی اعتماد به ظرفیت‌های درونی وجود داشته باشد، برای نان خود گرد وین نمی‌گردیم!

قاسم حبیب‌زاده، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، درباره ناکارآمدی دولت در حوزه رفع مشکلات معیشتی مردم گفت: هنوز تلخی صحنه‌هایی که مردم برای دریافت بسته‌های کمک‌معیشتی توسط وزارت رفاه در صف‌های طولانی می‌ایستادند وجود دارد و کسی لگدمال شدن عزت و کرامت مردم را پیگیری نکرد، هرچند وزیر وقت عذرخواهی کرد، اما بار دیگر همان صف‌ها برای مرغ و تخم مرغ و روغن و ...، رخ نشان دادند و این بار رئیس محترم دولت تحریم‌ها را بهانه کرد.

هیچ عقل سلیمی مذاکراتی را که منجر به فشار شود را نمی‌پذیرد

وی افزود: اگر دولتی سر کار بیاید که به ظرفیت‌های درونی کشور باور داشته و آنها را به کار گیرد و سرنوشت کشور را به مذاکره با دشمنان ملت گره نزند، دیگر بهانه تحریم نمی‌آورد و عزت و شرافت و کرامت مردم را به حراج نمی‌گذارد.

این کارشناس مسائل سیاسی درباره مذاکرات وین گفت: هیچ عقل سلیمی مذاکره را نفی نمی‌کند، اما مذاکره‌ای که گشایش موقت ایجاد کند و بعد فشار چند برابری به‌دنبال داشته باشد را هم هیچ عاقلی تأیید نمی‌کند.

به‌جای گشایش‌های موقتی کمی تدبیر کنید

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: تجربه این امر در سال ۹۲ دیده شد، برجامی که تا حدی فشارهای آمریکا را کاهش داد، اما بعد از سه سال فشارهای آمریکا چند برابر شد. چه تضمینی وجود دارد این تجربه تکرار نشود؟ اگر به جای این گشایش‌های موقتی کمی تدبیر و کمی اعتماد به ظرفیت‌های درونی وجود داشته باشد، برای نان خود گرد وین نمی‌گردیم!

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied