شمانیوز
شما نیوز

انبارلویی در گفتگو با شمانیوز:

ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری شبیه به سیرک انتخاباتی بود

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اغلب کاندیداها صلاحیت علمی و سیاسی و عملی ندارند و فقط یک سیرکی برگزار شد تا بیشتر کاندیداها به غیر از آن 40 یا 50 نفری که از رجل سیاسی بودند، عقده‌های خودشان را تخلیه کنند.

محمدکاظم انبارلویی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، اظهار داشت: هرکدام از ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری باید متعلق به یک گفتمان در جامعه باشند و آن را هدایت کنند، اما متأُسفانه چنین موضوعی اصلاً رعایت نشده است.

وی افزود: اغلب کاندیداها صلاحیت علمی و سیاسی و عملی ندارند و فقط یک سیرکی برگزار شد تا بیشتر کاندیداها به غیر از آن 40 یا 50 نفری که از رجل سیاسی بودند، عقده‌های خودشان را تخلیه کنند. خود اینها هم می‌دانند که تأیید صلاحیت نخواهند شد و این را هم به خوبی می‌دانند که حداقل‌های ضروری برای ریاست جمهوری را ندارند اما خب وزارت کشور اجازه داد که این افراد ثبت‌نام کنند و جالب است بعضی از این ثبت‌نام‌کنندگان قانون اساسی را قبول ندارند و حرف‌های بی‌ربطی می‌زنند.

معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی معتقد است که دولت مخالف اجرایی‌شدن مصوبه اخیر شورای نگهبان نیست و معتقد به رعایت کردن آن است، منتها وزارت کشور می‌خواست شور و هیجان انتخاباتی مردم افزایش پیدا کند و برخی بیایند و جلوی دوربین حرف خود را بزنند و به همین خاطر اجازه ثبت‌نام را برای همه افراد صادر کرده است.

انبارلویی خاطرنشان کرد: ضروری است که ثبت‌نام کاندیداها برای سال‌های بعد سامان‌دهی شود تا افرادی که شرایط لازم را دارند ثبت‌نام کنند و هزینه‌های انتخابات کاهش یابد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied