شمانیوز
شما نیوز

سیدعلی علم‌‌الهدی در گفتگو با شمانیوز:

رئیسی به دنبال رأی صادقانه و حلال است

استاد دانشگاه و عضو ستاد مردمی آیت‌الله رئیسی گفت: رئیسی همیشه گفته است که به دنبال رأی صادقانه و حلال است.

سیدعلی علم‌‌الهدی در گفتگو با خبرنگار شمانیوز، اظهار داشت: همانطورکه مقام معظم رهبری فرمودند ما در یک پیچ تاریخی قرار داریم و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اوج این پیچ تاریخی است و علت آن هم بدین دلیل است که همواره در چهار دهه گذشته همیشه دو جریان سیاسی در داخل کشور با یکدیگر در رقابت بودند.

جریان غیرانقلابی به دنبال مصادره منافع کشور به نفع یک گروه خاص است

وی گفت: یک جریان همیشه سعی کرده با استفاده از دیوان‌سالاری دولتی منافع کشور را همیشه به نفع یک گروه خاص مصادره کند و ثروت‌ها وفرصت‌های اقتصادی را در اختیار آنها قرار دهد. اما جریان رقیب، همان جریان انقلابی است که در مواقع کوتاهی فرصت یافته تا در عرصه نظام سیاسی و اقتصادی کشور شرایط را برعهده بگیرد و بتواند این فرصت‌ها را در اختیار مردم قرار دهد.

این استاد دانشگاه درباره شاخصه‌های جریان انقلابی خاطرنشان کرد: جریان انقلابی برخلاف جریان رقیب که با خصوصی‌سازی و خصولتی‌سازی تلاش می‌کند ثروت‌ها را در اختیار یک سری افراد رانت‌خوار قرار دهد، همواره تلاش کرده تا ثروت‌ها و فرصت‌ها را با محوریت تعاونی‌ها در اختیار توده مردم قرار گیرد. نماد این جریان اکنون آیت‌الله رئیسی است و این جریان نیازمند این است که با مشارکت بیش از 50 درصد واجدین شرایط رأی، پشتوانه خوبی برای تحول عظیم در ساختار مدیریتی و اقتصادی داشته باشد.

علم‌الهدی به نقش بانوان در پیروزی جریان انقلابی اشاره کرد و افزود: بانوان حدود 29 میلیون نفر از واجدین شرایط را تشکیل می‌‍دهند و امروز بانوان کشورمان دوشادوش مردان در همه صحنه‌ها حضور دارند و خوش می‌درخشند؛ بنابراین جریان انقلابی هیچ‌گاه حاضر نیست که ظرفیت 29 میلیونی بانوان را نادیده بگیرد.

او ادامه داد: قطعاً آیت‌الله رئیسی در کابینه خود، بانوان را به کار خواهد گرفت و او نگاه جدیدی را نسبت به بانوان ارائه می‌کند. اگر به رزومه کاری آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه نگاهی بیندازیم، او چندین کار مهم را در رابطه با بهبود جایگاه بانوان انجام داد. نخست ارتقای شغلی بانوان در حوزه قوه قضائیه بود؛ به خصوص بانوانی که سال‌ها از ارتفای شغلی محروم بودند. دوم اینکه آیت‌الله رئیسی برای نخستین بار، مقام معاون دادستان تهران را به یکی از بانوان سپرد و سوم اینکه آیت‌الله رئیسی بانوان زندانی را به خاطر شرایط کرونا، در اولویت آزادی و مرخصی قرار دادند که تقریباً می‌توان گفت در دوره اپیدمی کرونا حدود 90 درصد از بانوان زندانی آزاد شدند.

آیت‌الله رئیسی هیچ‌گاه به بانوان نگاه ابزاری نداشته

فعال سیاسی اصولگرا بیان داشت: آیت‌الله رئیسی هیچ‌گاه به بانوان نگاه ابزاری نداشته و هرگز همانند برخی‌ها که شعار حضور زنان در ورزشگاه‌ها را سر می‌دادند و عملیاتی هم نشد، رفتار نخواهند کرد و قائل به چنین رفتارهایی هم نیستند. البته این بدین معنی نیست که آیت‌الله رئیسی با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشکل داشته باشد، بلکه او معتقد است که مشکل بانوان چنین موضوعاتی نیست، بلکه آقای رئیسی معتقد است برای ارزش دادن به جایگاه بانوان باید مشکل اشتغال، بازنشستگی و مشکل بانوان بدسرپرست یا بی‌سرپرست را حل کرد.

علم‌الهدی ضمن ضروری دانستن مشارکت حداکثری برای حفظ امنیت و ثبات کشور بر نیاز رئیس جمهور آینده به رأی بسیار زیاد اشاره کرد و گفت که رئیس دولت سیزدهم برای حل مشکلات خارجی و داخلی نیازمند رأی حداکثری است؛ در غیر این‌صورت مافیای ثروت و قدرت بر کشور چنبره خواهند زد.

او تأکید کرد: آیت‌الله رئیسی همیشه گفته است که به دنبال رأی صادقانه و حلال است و قطعاً یک شخص به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را به تنهایی حل کند. همه باید به او کمک کنیم تا از پس مشکلات موجود برآید. همچنین آیت‌رئیسی شخصی است که همیشه باور داشته، رئیس جمهور باید در میانه میدان و در میان مردم باشد و در قوه قضائیه هم این موضوع را اثبات کرده است.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: تحول ساختاری در بعضی از حوزه‌ها زمان‌بر است. آقای رئیسی معتقد است باید در بعضی از حوزه‌ها قرارگاهی عمل کرد. مثلاً برای حل مشکل قاچاق قرارگاه مبارزه با قاچاق دایر شود و رئیس قرارگاه هم خود شخص رئیس جمهور است و سایر قوا و وزارتخانه‌ها در این قرارگاه مشارکت فعال داشته باشند.

علم‌الهدی مشکل نخست جوانان را موضوع مسکن دانست و در این باره گفت: ابتدا باید مشکل مسکن جوانان حل و سپس روند ازدواج آنها تسهیل شود و اشتغال جوانان هم بعد از مسئله مسکن دارای اولویت است. آیت‌الله رئیسی هر دو این برنامه‌‎ها را با هم پیش خواهد برد. اما اگر مشکل مسکن حل شود، مشکل اشتغال هم تا حدودی حل خواهد شد و برای رفع مابقی مشکلات باید با قاچاق مبارزه کرد.

گفتنی است در این همایش مسعود زریبافان کاندیدای شورای شهر وخانم دکترنوروزی مسئول ستاد بانوان طلیعه نور و همچنین دکتر افشین خدامرادی مسئول ستاد مردمی و اجتماعی طلیعه نور،نادر حسینی نژاد دبیر اجرایی همایش و سعید حسین پور معاون هماهنگی کمیته ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی نیز حضور فعال داشتند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied