شمانیوز
شما نیوز

چمران رئیس شورای شهر تهران شد + سوابق

مهدی چمران با کسب ۲۱ رای رئیس شورای شهر تهران شد.

به گزارش شمانیوز: پس از برگزاری آیین تحلیف ششمین دوره شورای شهر تهران که با حضور مسئولان در صحن شورا برگزار شد؛ رای گیری برای مشخص شدن ترکیب هیئت رئیسه شورای شهر تهران (رئیس، نایب رئیس و دو منشی هیئت رئیسه) در دوره ششم آغاز شد.

مهدی چمران رئیس سنی شورا در ابتدای این مراسم گفت: ابتدا از دست اندرکاران برای برگزاری انتخابات و همچنین این مراسم قدردانی می کنم.

وی تصریح کرد: آنچه که از ما به یاد خواهند ماند تلاش و صداقت ماست. چرا که افراد زیادی در ادوار گذشته آمدند و رفتند و ما هم قاعدتا بعد از 4 سال خواهیم رفت و باید در این مدتی که حضور داریم باید کار و تلاش بکنیم تا رضایت خداوند را داشته باشیم. مردم در خصوص عملکرد ما قضاوت خواهند کرد و خداوند قضاوت واقعی را خواهد کرد و امیدواریم بتوانیم روسفید باشیم و در مقابل شهدای عزیزمان سرافکنده نباشیم. 

چمران گفت: لازم است یادآوری کنم که یکی از دوستان عزیزمان در شورای دوم که از یاران عزیز و از اعضای شورا بود دو شب گذشته بر اثر کرونا دار فانی را وداع گفت. مرحوم دکتر نادر شریعتمداری برخی از دوستانی که در اینجا هستند یاد و خاطره او را به یاد دارند.

وی افزود: اکنون انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران را داشته باشیم. در ابتدا انتخاب رئیس را خواهیم داشت و بنابراین خواهش من این است که در ابتدا عزیزان ابتدا رئیس و سپس نایب رئیس را انتخاب کنند و افرادی که برای پذیرش مسئولیت ریاست شورای شهر تهران آمادگی دارند آمادگی خود را اعلام کنند.

پس از اظهارات مهدی چمران، رای گیری برای ریاست شورای شهر تهران آغاز شد که در این ارتباط تنها مهدی چمران به عنوان کاندیدای ریاست شورای شهر تهران آمادگی خود را اعلام کرد.

 

 

سوابق مهدی چمران: 

متولد 1320 در تهران
 

تحصیلات

 کارشناسی ارشد در رشته معماری

 

آخرین سوابق اجرایی و اجتماعی
 

رییس شورای عالی استان ها

رییس سومین دوره شورای اسلامی شهر تهران

رییس دومین دوره شورای اسلامی شهر تهران
 

مهندس مشاور معماری و شهرسازی
 

عضو کمیته استقبال از امام خمینی (ره)
 

مسوول دفتر امور انقلاب در نخست وزیری
 

جانشین فرمانده ستاد جنگ های نامنظم ( دکتر شهید مصطفی چمران )
 

رییس دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران
 

رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس
 

معاون فرهنگی ستاد فرماندهی کل قوا
 

مشاور تحقیقات علمی رییس ستاد فرماندهی کل قوا
 

عضو هیأت علمی و مدرس گروه معماری دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران  

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied