`
شمانیوز
شما نیوز

امام جمعه بخش قلعه نو شهرری:

اهانت نشریه فرانسوی نتیجه عصبانیت جبهه غرب از شکست فتنه اخیر است

 امام جمعه بخش قلعه نو شهرری اهانت نشریه فرانسوی را نتیجه نبود منطق و نشانه عصبانیت جبهه غرب از شکست فتنه اخیر دانست و گفت:دشمنان اسلام با هرزه گی, زن‌ را مایه رسیدن به مطامع خود قرار داده و جلو پیشرفت زنان رامی گیرند.

اهانت نشریه فرانسوی نتیجه عصبانیت جبهه غرب از شکست فتنه اخیر است

حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی حسنی در خطبه دوم نماز عبادی _ سیاسی روز جمعه 23 دی ماه 1400 با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با جنگ شناختی و وسوسه تبلیغاتیِ بر ذهن جوانان و نوجوانان ، بهره‌گیری هوشمندانه و هدفمند از مجموعه ظرفیت‌ها و ابزارهای در اختیار نظام برای رفع ابهام و اقناع‌ مخاطبین را بسیار حایز اهمیت دانست.

وی افزود:  این سیره قطعی تاریخ است که؛ جبهه باطل با استهزاء، تمسخر، فحاشی، ناسزاگویی و بدزبانی رفتار می‌ کند و در مقابل همواره جریان حق همیشه با استدلال و ادب پیش می‌رود. به طور مثال; امیرالمؤمنین علیه السلام در جریان جنگ صفین، وقتی شنیدند گروهى از یارانشان به‌شامیان ناسزا مى‌گویند فرمودند: «من خوش ندارم که شما ناسزاگو باشید، اگر اعمال و رفتار و موقعیت باطل آنها را بگویید، مؤثّرتر و رساتر و قانع‌کننده‌تر است».

امام جمعه بخش قلعه نو شهرری اهانت نشریه هرزه‌گرا شارلی ابدو به بزرگ‌مردی که در چشم آزادی‌خواهان و حق‌طلبان جهان، عزیز و عزتمند است را در حقیقت مصداق خاک‌پاشی بر آفتاب عنوان کرد و افزود: این گستاخی نتیجه نبود منطق و نشانه عصبانیت جبهه غرب از شکست فتنه 1401 است.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی در ادامه به توانمندی های نظامی ایران در حوزه تجهیزات نظامی اشاره کرد و اظهار داشت:  آمریکا و غرب در مقابل توان پهپادی ایران متحیر شده اند در حالی که تا پیش از این آمریکایی‌ها مهم‌ترین تهدید علیه خود را موشک‌های بالستیک می‌دانستند.

وی افزود:  فرمانده سنتکام ستاد فرماندهی کل نیروهای ارتش آمریکا در این باره عنوان کرده " همانطور که می‌دانید پهپادهای ایرانی یک خطر در منطقه هستند . همچنین ایران زرادخانه‌ای از این پهپادها را از جمله یگان‌های پهپادی شناسایی و اطلاعاتی را فرماندهی می‌کند. آنها در حال ساخت پهپادهای بزرگتری هستند که می‌توانند با محموله‌های مرگبار بیشتر پرواز کنند."

حجت الاسلام والمسلمین حسنی در ادامه خطبه سیاسی نماز جمعه بیست و سوم دیماه با اشاره به مقام والای حضرت زهرا(س) اظهار داشتند:

 ایشان از چنان مقامی برخوردار هستندکه رضا و غضب شان موجب رضا و غضب خدا می‌ شود.

 وی تصریح کرد:  اعمال و رفتار و کردار حضرت هم‌چون اعتقاد و اندیشه و فکرش معصوم بوده و هم‌چون همتای گران‌سنگش امیرالمومنین(ع) میزان اعمال امت و مظهر رضا و سخط خدای سبحان است.

امام جمعه بخش قلعه نو شهرری با تاکید بر این که اسلام هیچ مانعى در راه زنان براى کسب دانش و حضورشان در محافل فرهنگى با رعایت حجاب و عفاف قرار نداده است گفت: این دشمنان اسلام هستند که با هرزه گی و جلف‌گرى زن‌ را مایه رسیدن به مطامع و هوس‌هاى خود قرار داده و جلو پیشرفت زنان را می گیرند.

 وی اضافه کرد: این نکته را زنان باید خوب درک کنند تا به آن نمونه‌ها و اسوه های زنان قرانی و صدر اسلام برسند.ضمن این که به جز از عرصه‌هاى فرهنگى، در میدان‌هاى عمل نیز زن شانه‌به‌شانه مرد، پرچم اسلام را به‌اهتزاز در آورده است.

حجت السلام حسنی خاطر نشان کرد:  به‌گواه تاریخ، زن حتى در میدان‌هاى جهاد حاضر شده و با تلاش خود اثبات کرده است که بر اساس انسانیتى که اسلام براى او اقرار کرده، براى اسلام تلاش مى‌کند و حق دفاع از دین خود را دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها