شمانیوز
شما نیوز

بالگرد رئیسی

اولین هواپیمای امدادی روس بای بالگرد رئیسی در ایران به زمین نشست/۱۰ تیم امدادی مجهز عراقی آماده اعزام به ایران

اولین هواپیمای امدادی روس بای بالگرد رئیسی در ایران به زمین نشست/۱۰ تیم امدادی مجهز عراقی آماده اعزام به ایران

خبرگزاری‌ها اعلام کردند که هواپیمای اولین پرواز روسیه برای شرکت در عملیات جستجوی هلیکوپتر حامل رئیس جمهور را گزارش داده‌اند.

به گزارش شمانیوز، اخبار غیررسمی از پیدا شدن بالگرد رئیسی حکایت دارد. کل دنیا نسبت به سانحه بالگرد رئیسی متاثر شده اند. تاکنون گزارشی از مشاهده لاشه بالگرد رئیسی  وجود ندارد. 

منابع خبری از پرواز اولین هواپیمای روس برای مشارکت در عملیات یافتن بالگرد حامل رئیس جمهور خبر دادند./فوری

اولین هواپیمای روسیه برای مشارکت در عملیات امداد و نجات و یافتن بالگرد حامل رئیس جمهور، از فرودگاه ژوکوفسکی به سمت تبریز پرواز کرد.

طبق گزارش اسکای نیوز عربی، این هواپیما وابسته به وزارت امداد ونجات روسیه است.

پیش از این سخنگوی کرملین اعلام کرد رئیس‌جمهور روسیه اوضاع پیرامون حاثه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را از نزدیک دنبال می‌کند و امدادگران روس آماده شرکت در عملیات جست‌وجو و نجات هستند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین بامداد دوشنبه اعلام کرد «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه از نزدیک تحولات درباره حادثه برای بالگرد حامل «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه او را پیگیری می‌کند.

پسکوف بامداد دوشنبه گفت: «رئیس‌جمهور روسیه به‌صورت بسیار نزدیک تمام اطلاعات درباره وضعیت بالگردی که رئیس‌جمهور آن حضور داشت را دنبال می‌کند».

سخنگوی ریاست‌جمهوری همچنین گفت پوتین دستورات لازم را برای وزارت شرایط اضطراری و وزارت دفاع صادر کرده و گروه‌های بالگردی و یک گروه ۶۰ نفره از امدادگران برای عملیات جستجو و نجات آماده شده‌اند.

او همچنین گفت امدادگران روس به محض اینکه شرایط آب‌وهوایی اجازه دهد، به دیگر امدادگران در محل حادثه خواهند پیوست./ایسنا

جزئیات خبر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی