شمانیوز
شما نیوز

محمد مخبر

تصمیمات اولیه هیئت دولت به ریاست محمد مخبر

تصمیمات اولیه  هیئت دولت به ریاست محمد مخبر

با توجه به شهادت هشتمین رئیس جمهوری ایران ،آیت الله ابراهیم رئیسی ،محمد مخبر در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه از سوی رهبر قرار گرفتند. در خبر زیرجزییات تصمیمات اولیه هیئت دولت به ریاست محمد مخبر را میخوانید.

به گزارش شمانیوز :باتوجه به شهادت رئیس جمهور ایران، و اصل ۱۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می گوید: در صورت فوت، عزل، استعفاء، غیبت یا بیماری بیش از دو ماه رئیس‌جمهور یا در موردی که مدت ریاست جمهوری پایان یافته و رئیس‌جمهور جدید بر اثر موانعی هنوز انتخاب نشده یا امور دیگری از این قبیل، معاون اول رئیس‌جمهور با موافقت رهبری اختیارات و مسئولیت‌های وی را بر عهده می‌گیرد و شورایی متشکل از رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه و معاون اول رئیس‌جمهور موظف است ترتیبی دهد که حداکثر ظرف مدت ۵۰ روز رئیس‌جمهور جدید انتخاب شود، در صورت فوت معاون اول یا امور دیگری که مانع انجام وظایف وی گردد و نیز در صورتی که رئیس‌جمهور معاون اول نداشته باشد مقام رهبری فرد دیگری را به جای او منصوب می‌کند.

محمد مخبر در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه قرار می‌گیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.

محمد مخبر

جلسه‌ای فوق‌العاده در هیئت دولت با مدیریت معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شد

به گزارش انتخاب، اولین تصمیمات هیئت دولت به ریاست محمد مخبر به شرح زیر است:

  • امتحانات در مدارس طبق روال برگزار می‌شود

  • باقری مسئول کمیتۀ روابط خارجی شد

  • منصوری مسئول کمیتۀ اجرایی شد

  • تشکیل ۶ کمیته اجرایی برای برگزاری مراسم تشییع

  • تشکیل کمیته اقتصادی برای مدیریت متمرکز بازار

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی