شمانیوز
شما نیوز

انتخابات ریاست جمهوری

اولین روز از ثبت نام از انتخابات ریاست جمهوری| چه کسانی ثبت‌نام کردند؟

اولین روز از ثبت نام از انتخابات ریاست جمهوری| چه کسانی ثبت‌نام کردند؟

صبح امروز (١٠ خرداد ماه) مرحله ثبت نام از داوطلبان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با اعلام رسمی وزیر کشور آغاز شد و چهره‌های مختلف سیاسی برای ثبت‌نام به محل وزارت کشور آمدند.

به گزارش شمانیوز، مرحله ثبت نام از داوطلبان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، صبح امروز _پنجشنبه دهم خرداد_ با اعلام رسمی احمد وحیدی، وزیر کشور آغاز شد.

مطابق تقویم انتخابات داوطلبان از دهم خرداد تا چهاردهم خرداد از ساعت ۸ تا ۱۸ فرصت دارند تا برای ثبت‌نام به محل وزارت کشور مراجعه کنند.

وحیدی اظهار کرد: گام اول این برنامه ثبت‌نام به مدت ۵ روز و تأیید صلاحیت‌ها به مدت ۷ روز خواهد بود و پس از مدت تبلیغات، وارد فرایند اخذ رأی خواهیم شد.

وی افزود: ان‌شاءالله این انتخابات در کمال سلامت، امنیت و با رقابت خوب و مشارکت گسترده مردم ما شکل خواهد گرفت.

وزیر کشور ادامه داد: در شرایط حساس جمهوری اسلامی که نقطه‌ای جدید در کشور ما است ما با وجود چنین ضایعه بزرگی با هدایت‌های رهبر انقلاب و ظرفیت‌های قانون اساسی به‌راحتی این بحران را پشت سر گذاشتیم و خللی در کار کشور پیش نیامد، اگرچه داغ این شهیدان باقی است.

وحیدی بیان کرد: امیدواریم با حضور اصحاب رسانه، احزاب و شخصیت‌های بانفوذ، انتخابات پرشوری را شاهد باشیم و با رعایت اخلاق انتخاباتی انتخابات خوبی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: از همه دعوت می‌کنیم در مراحل پیش رو، از جمله تبلیغات و سایر مراحل تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی خوب و با مشارکت گسترده انجام دهند.

اولین چهره شاخص ثبت‌نام کننده که بود؟

پس از اعلام رسمی خبر آغاز فرایند ثبت‌نام انتخابات، محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده مردم یزد (حوزه انتخابیه مهریز) در دوره دهم، یازدهم و دوازدهم مجلس شورای اسلامی به عنوان اولین چهره شاخص ثبت نام کننده انتخابات ریاست جمهوری، در ساعت ۱۱:۳۰ وارد وزارت کشور شد.

کواکبیان هم آمد

مصطفی کواکبیان، فعال سیاسی و نماینده اسبق مجلس، نامزد دیگری بود که با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

یک نماینده دیگر آمد 

عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم، یازدهم و دوازدهم، سومین شخصیتی بود که بعد از ظهر امروز برای ثبت نام در محل ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شد.

ادامه دارد....

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی