شمانیوز
کد خبر : 900642

وزیر اقتصاد کره جنوبی روابط با ایران را مهم خواند و از به کارگیری همه تلاش خود برای حل مشکلات بانکی خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از تسنیم ؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی امروز در سئول با آقای هونگ نام کی، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و مالیه کره جنوبی دیدار کرد. در این دیدار رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به عدم همکاری بانک‌های آن کشور برای تأمین واردات فعالان اقتصادی کشورمان، به منابع زیاد بانک مرکزی نزد آن بانک‌ها و همچنین تأثیر منفی که این رفتار در روابط دوستانه دوکشور دارد، اشاره کرد و از آقای هونگ نام کی خواست این موضوع را هرچه سریعتر حل وفصل کند.


همتی تاکید کرد سیاست‌های آمریکا درفشار حداکثری خود شکست خورده است و ما علاقمند نیستیم تحت تأثیر محدودیت‌های ایجاد شده از سوی آمریکا، روابط ایران وکره آسیب ببیند و دولت ما نیز علاقمند به توسعه روابط دوستانه با کره است.

همچنین در این دیدار معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و مالیه کره جنوبی در ابتدا ضمن اشاره به سیاست‌های بانک مرکزی ایران در 10 ماه گذشته برای تثبیت وضعیت اقتصادی ایران، از آن به عنوان اقدام برجسته دکتر همتی یادکرد.


هونگ نام کی، تأکید کرد که ما هم از وضعیت پیش آمده در روابط بانکی دو کشور و مشکلاتی که برای صادرکنندگان کره‌ای و واردکنندگان ایرانی پیش آمده است ناراحت هستیم و با توجه به اینکه روابط ایران و کره را بسیار مهم تلقی می‌کنیم، همه تلاش خود را برای رفع مشکل به کار می‌گیریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید