شمانیوز
کد خبر : 901358

مدیر کل امور اتباع خارجی وزارت کشور با بیان اینکه 93درصد از اتباع کشور افغان هستند، ازتحویل برخی از کارت‌های آمایش اتباع ،در روز سه شنبه(21 خردادماه) خبرداد.

93 درصد از اتباع کشور افغان هستند

مدیر کل امور اتباع خارجی وزارت کشور با بیان اینکه 93درصد از اتباع کشور افغان هستند، ازتحویل برخی از کارت‌های آمایش اتباع ،در روز سه شنبه(21 خردادماه) خبرداد.

مهدی محمودی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه طرح آمایش اتباع هرساله انجام می‌شود، اظهار کرد: تعدادی از پناهندگان در طرح‌های آمایشی یک تا سیزدهم شرکت کردند و به نوعی در داخل کشور تحت عنوان پناهنده باقی مانده‌اند که برای این افراد و خانواده‌هایشان کارت‌هایش آمایش صادر می‌شود.

وی ادامه داد: طرح آمایش به دلیل این است که اطلاعات اتباع ساکن در کشور به روز شود زیرا ممکن است ولادت یا فوتی بین آنها رخ داده باشد یا تغییر مکان داده باشند. به همین دلیل نیاز است که سالی یکبار این طرح انجام شود. همچنین در این طرح نیازسنجی برای ارائه خدمات، تمدید دفترچه‌های سلامتی، صدورکارت اشتغال صورت می‌گیرد.

مدیر کل امور اتباع خارجی وزارت کشور اضافه کرد: طرح آمایش چهاردهم که 25 اردیبهشت کلید خورد، از هشتم خرداد ماه نیز نوبت‌دهی آغاز و از 18 همین ماه نیز به صورت رسمی شروع شد. قرار است امروز سه‌شنبه طی مراسمی به صورت نمادین در یکی از دفاتر خدمات اتباع کارت‌های صادر شده را تحویل دهیم.

وی با بیان اینکه این طرح به مدت سه تا چهار ماه ادامه خواهد داشت و کارت‌های آمایش اگر تمدید نشود اتباع از خدمات هم بهره‌مند نخواهند شد، اظهار کرد: حدود 800 هزارنفر اتباع خارجی شناسایی شده در کشور وجود دارند که دارای کارت آمایش هستند.حدود 450 هزار نفر هم دارای گذرنامه و روادید هستند. تعدادی اتباع غیرمجاز هم در کشور وجود دارند. به عبارت دیگر حدود 1.5 میلیون اتباع شناسایی شده و شاید همین مقدار هم اتباع غیرمجاز وجود داشته باشند.

مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور در پایان گفت: 93 درصد از اتباع کشور، افغانستانی و باقی اتباع نیز از سایر کشورها هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید