شمانیوز
کد خبر : 901781

رهبر عزیز انقلاب در دیدار با نخست وزیر کشوری که قربانی جنایت وحشیانه آمریکاست به او درس و مشق عزت داد؛ خواه پند گیرد و خواه ملال.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار آقای شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن فرمودند: «من شخص ترامپ را شایسته‌ مبادله‌ هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.» این پاسخی است به درخواست نفر اول کشوری که مدعی کدخدایی دهکده جهانی است؛ پاسخی به رئیس جمهور کشور به اصطلاح ابرقدرت ایالات متحده آمریکا؛ قلدرمآبی که برای دنیا نسخه می پیچد! تصور کنید دونالد ترامپ موقع شنیدن این جواب، چه احساسی پیدا می کند. تصور کنید حال آزادگان، مظلومان و مستضعفان جهان، حین استماع این جواب چه خواهد شد. دوگانه ذلت و عزت، شکل می گیرد. «من کان یرید العزة فلله العزة جمیعا» هر که خواهان عزت و عزیز شدن است باید آن را از خدا درخواست کند چرا که عزت منحصرا برای خداست ولاغیر. کدخدا، رعیت ذلیل می خواهد شاید گاهی تکه نانی هم جلوی رعیت بیندازد اما باید ذلیلانه آن را بردارد؛ چه بدعاقبت کسی که به آن تکه نان هم نرسد و خود را ذلیل کند؛ چه بدعاقبت کسی که با وعده گندم ری به هیچ نرسد و دست از امامش بردارد. «و للَّه العزة و لرسوله و للمؤمنین ولکن المنافقین لا یعلمون» خدا این عزت را به هر کسی نمی دهد، این عزت برای خودش، پیامبرش و مؤمنان به اوست، اما عقل محاسبه‌گر و دستگاه محاسباتی منافق از درک این عزت، عاجز است. درک این سخن اباعبدالله علیه السلام برای منافق جماعت، ممکن نیست؛ «فَإِنِّی لا أَرَى الْمَوْتَ إِلَّا سَعَادَةً وَ الْحَیَاةَ مَعَ الظَّالِمِینَ إِلَّا بَرَماً؛ به‌راستی که من مرگ آزادمنشانه را جز سعادت و نیک‌بختى و زیستن با بیدادگران را جز تحمل حقارت و نگون‌ساری نمى ‏نگرم» حالا که دوره ما دوره بدر و خیبر است و خبری از غلبه ظاهری دشمن هم نیست، چه اینکه در این سال ها هر چه در منطقه و غرب آسیا دیده ایم پیروزی جبهه مقاومت بوده است، اما به فرض اگر قلت عدد ما و شدت فتن و تظاهر زمان، دست در دست هم می داد باز هم از امام خویش غفلت نمی کردیم و زندگی با ظالمان را به مرگ با عزت ترجیح نمی دادیم.رهبر عزیز انقلاب در دیدار با نخست وزیر کشوری که قربانی جنایت وحشیانه آمریکاست به او درس و مشق عزت داد؛ خواه پند گیرد و خواه ملال. کشوری که بابت کشته شدن مردم بی گناهش در هیروشیما و ناکازاکی نه تنها ادعایی نکرد که در این سال ها قبول کرد 23 پایگاه نظامی آمریکا در آن،جا خوش کند، از آمریکایی ها عذرخواهی کند و حتی بپذیرد که آمریکایی ها برایش قانون اساسی بنویسند. آری عزت، دُرّ گرانی است به هر کس ندهند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • حسنی از تهران

  رهبر انقلاب کار بسیار خوبی کردند باعث افتخار ما در جهان شدن واقعا دمت گرم

 • شهرزاد ادهمی

  حرکتی بزرگ ودر راستای انقلاب وامام بود

 • محمدرضا صاحبی

  با سلام جواب بسیار به جا و دندان شکن از رهبر فرزانه به طرف ژاپنی و آمریکای حقه بازو جنایتکار

 • علیرضا آرام

  سلام بزرگواران درود بر رهبر فرزانه و حکیم دنیای اسلام خداوند پشت و پناه ایشان باشد تا پرچم پر افتخار کشور اسلامی را بدست امام زمانمان (عج) که جانمان به فدایشان برسانند

 • ناشناس

  شدیدا با نظرات آقای خامنه ای مخالفم

 • سعید آرام -تهران

  باسلام . بعنوان کسی که سی سال کاردیپلماسی کرده وسالهای متمادی درخارج کشوربوده وغربی ها را خیلی خوب میشناسم ، نحوه برخورد مقام معظم رهبری بهترین دستاوردها را درآینده بدنبال خواهد داشت . خو وخصلت مقامات غربی ها مثل حیوانات خانگی است که از آنها نگهداری میکنند .دیرنیست که نتیجه این رفتار را خواهیم دید وجبران این شش سال سرافکندگی درمحافل دیپلماتیک را خواهیم دید .

 • ناشناس

  فقط رفراندوم

 • ناشناس

  رهبر کار خوبی کرد و ممنون

 • ایران

  سوالتون اگه بنویسید کلا نظرتون درباره رهبری و دلیل داشتن رهبری چیه، اون وقت عالیه میشد

 • سمیرا

  سخنان ایشان بسیار ارزشمند و برازنده کشور عزیزمونه

 • محمد

  جلوه ی زیبای اقتدار علوی

 • س ح

  در يك كلام . حال كردم . دمت گرم اي رهبر دمت گرم

 • ناشناس

  عالی بود


روی خط رسانه