شمانیوز
کد خبر : 907414

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه ایران درباره منافع ملی‌اش با کسی شوخی ندارد، گفت: انگلیس نمی‌تواند یک کشتی متعلق به ایران را سرقت کرده و هیچ پاسخی از تهران دریافت نکند.

به گزارش شمانیوز به نقل از فارس : حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ، درباره بی‌جواب نماندن دزدی دریایی انگلیس و توقیف نفت‌کش حاوی نفت ایران، گفت: حکومت جبل‌الطارق که انگلیسی است به کمک سربازان انگلیسی کشتی نفت‌کش جمهوری اسلامی ایران را اشغال، تصرف و به صورت ظالمانه آن را در اختیار خود گرفتند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در خصوص منافع ملی‌اش با کسی شوخی ندارد نه ظلم می‌کند و نه زیر بار ظلم می‌رود.

 

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: انگلیس نمی‌تواند یک کشتی متعلق به جمهوری اسلامی ایران را بدزدد و آن را قلدرمآبانه در اختیار بگیرد و هیچ پاسخی از جمهوری اسلامی ایران دریافت نکند.

نوروزی گفت: بریتانیا (انگلستان) سابقه استعماری فراوانی دارد که اقدامات خبیثانه آنها در قاره آسیا و دیگر نقاط دنیا بر همگان واضح است و بر همین اساس به ملل مختلف ظلم کرده است.

وی گفت: انگلستان بداند ایران اجازه نمی‌دهد دولتی منافعش را به خطر بیندازد این در حالی است که انگلستان با رژیم پهلوی همکاری داشت و علیه ملت ایران بود ضمن اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی هم با رژیم صدام همکاری می‌کرد و در تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی هم با حمایت از آمریکا بر اشتباهات قبلی‌اش افزوده است.

نوروزی تصریح کرد: لندن در کوچاندن یهودیان آفریقایی به سرزمین‌های اشغالی رژیم صهیونیستی نقش داشته و این موضوع را هم بر اشتباهات قبلی خود افزوده است. 

 

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، گفت: دولت انگلستان نباید فریب منافقین و سلطنت‌طلبان را بخورد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است که به راحتی در حال مدیریت کشورش بوده و منافع ملی‌اش را دنبال خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که دولتی منافع آن را خدشه‌دار کند و اجازه نمی‌دهد به ایران ظلم کنند. 

پیش از این، مخاطبان خبرگزاری فارس، با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «مسئولین اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایران را پاسخ دهند» خواستار پیگیری این موضوع شده بودند. 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید