شمانیوز
کد خبر : 907423

وزارت خارجه انگلیس و ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا به خبر توقیف یک نفتکش در خلیج فارس واکنش نشان دادند.

به گزارش شمانیوز به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد پس از انتشار برخی گزارش‌ها مبنی برتوقیف یک نفتکش در منطقه خلیج فارس، برای کسب اطلاعات بیشتر تلاش می‌کند.

شبکه تلویزیونی الحدث که تمایل زیادی به انتشار خبر‌های ضد ایرانی دارد نیز در خبری اعلام کرد: وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد به حفظ آزادی کشتیرانی بر اساس قوانین بین المللی پایبند هستیم!

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، نیز اعلام کرد از گزارش‌های منتشر شده درباره توقیف یک نفتکش خارجی با ۱۲ خدمه در خلیج فارس اطلاع دارد، اما در اینباره به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

این در حالیست که دولت انگلیس هفته گذشته یک کشتی حامل نفت ایران در نزدیکی تنگه جبل الطارق را توقیف کرده است. لندن مدعی است که این اقدام را با هدف ممانعت از نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه انجام داده است.

روابط عمومی منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طی عملیات رصد و کنترل تردد‌های شناوری در خلیج فارس به منظور کشف و مقابله با قاچاق سازمان یافته، روز یکشنبه مورخ ۹۸/۴/۲۳ گشت‌های شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز پس از اطمینان از حمل قاچاق سوخت توسط یکی از کشتی‌های خارجی در اقدامی غافلگیرکننده این کشتی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را پس از هماهنگی و حکم مراجع قضایی، در جنوب جزیره لارک توقیف کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید