شمانیوز
کد خبر : 911068

رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر اقتصادی طی ماه‌های اخیر روند مثبت و باثباتی یافته است، گفت: البته مشکلات به طور کامل برطرف نشده و زندگی مردم توأم با سختی است، اما در عین حال اقدامات دولت برای غلبه بر مشکلات کاملاً حساب‌شده است و گواهی می‌دهم که همه مسئولین کشور در حال تلاش و کوشش هستند و اگر به نتیجه صد در صدی نرسیدیم دلیل بر این نیست که تلاش مسئولین کامل نبوده، بلکه شرایط موجود مناسب نیست.

  • به گزارش شمانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: رئیس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه تمام شعارهایی که در خصوص ائتلاف جدید در منطقه خلیج فارس و دریای عمان داده می‌شود، ظاهری و غیرعملی است، گفت: بی‌تردید هر مقدار از این شعارها هم عملی شود، کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد.

 

روحانی: 

* (با بیان اینکه مسیر اقتصادی طی ماه‌های اخیر روند مثبت و باثباتی یافته است): البته مشکلات به طور کامل برطرف نشده و زندگی مردم توأم با سختی است، اما در عین حال اقدامات دولت برای غلبه بر مشکلات کاملاً حساب‌شده است و گواهی می‌دهم که همه مسئولین کشور در حال تلاش و کوشش هستند و اگر به نتیجه صد در صدی نرسیدیم دلیل بر این نیست که تلاش مسئولین کامل نبوده، بلکه شرایط موجود مناسب نیست.

 

* ایران همواره آماده روابط برادرانه و دوستانه با همه کشورهای اسلامی بویژه همسایگان است.

* هدف قدرت‌ها و بویژه آمریکا از حضور در منطقه ، ایجاد تفرقه و خالی کردن خزانه کشورهای منطقه است .

* تامین امنیت خلیج فارس نیازی به نیروی خارجی ندارد.

* صهیونیست‌ها اگر می‌توانند امنیت خود را حفظ کنند!/دفاع مقدس ثابت کرد که اگر در کنار هم باشیم، بر هر مشکلی پیروز می شویم.

 

* گاهی با مذاکره و گاهی با ایستادگی؛ باید مسیر خود را تا پیروزی ادامه دهیم.

* کاهش تعهدات برای ایجاد توازن در برجام است.

* در شرایط مناسب، همواره آماده مذاکره و تعامل هستیم.

 

* به تعهد در برابر تعهد پایبندیم.

* آمریکا در جنگ سیاسی، روانی، اقتصادی و حقوقی قطعاً شکست خورده است.

* خروج از برجام، ننگ تاریخی برای آمریکا است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید