شمانیوز
کد خبر : 912905

وزیر امور خارجه آمریکا بعد از اظهارات رئیس جمهور ایران مبنی بر لزوم لغو تحریم‌ها به عنوان پیش شرط مذاکره با آمریکا، اظهاراتی را در این رابطه عنوان داشت.

به گزارش شمانیوز و به نقل از مهر، «مایک پمپئو» در مصاحبه با ان بی سی نیوز که متن آن در سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شده  شرط مذاکره با ایران را دست کشیدن تهران از فعالیت‌های انقلابی مطرح کرد.

مجری ان بی سی در یکی از سوال های خود از پمپئو پرسید: رئیس جمهور ترامپ، در صحبت هایش بار دیگر ایران را به دامن زدن ترور متهم کرد اما به نظر می رسد نسبت به دستیابی به یک توافق جدید  خوش بین است. رسانه ها خبر دادند که رئیس جمهور روحانی دیدار با ترامپ را رد کرده است مگر اینکه تمام تحریم ها علیه تهران برداشته شود. نظر شما در این باره چیست؟ آیا پیش بینی می کنید که دو طرف برای یافتن راه حل با یکدیگر دیدار کنند؟

پمپئو در پاسخ به این سوال گفت: باید به نکته اساسی برگردیم؛ زمانی که ما به قدرت رسیدیم، ایران یک مسیری را برای برنامه اتمی می پیمود. سیستم های موشکی خود را ارتقا می داد و با کارزارهای ترور در سراسر جهان در تماس بود. ایران پول داشت چرا که مقامات اوباما به آنها داده بودند. اما با خروج از برجام و اعمال تحریم ها دسترسی ایران به پول کمتر شده است. می توانید ببینید که آنها مجبورند انتخاب کنند به کدام گروه بودجه اختصاص دهند. این چیز خوبی است وقتی که آنها در ظرفیت های خود برای به خطر انداختن مردم آمریکا محدود می شوند. ما می خواهیم ایران یک ملت معمولی باشد. ما می خواهیم مردم ایران در تغییر رفتار مقاماتشان موفق شوند.

پمپئو افزود: وقتی آنها این کار را می کنند، ما برای نشستن در میز مذاکره خوشحال می شویم. ما می خواهیم مردم ایران به خوبی موفق شوند. تا زمانیکه مقامات ایران درگیر فعالیت های انقلابی هستند این اتفاق نمی افتد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه