`
شمانیوز
شما نیوز

رئیسی در جلسه شورای عالی فضای مجازی:

ارز فی

پیش‌بینی، پیشگیری و اقدام متناسب مقابل حملات سایبری ضروری است

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی، پیشگیری و اقدام متناسب در مقابل حملات سایبری، گفت: باید برای امنیت فضای سایبری سرمایه‌گذاری کنیم و هرگونه سرمایه‌گذاری در این فضا، ضرورتی است که باید انجام شود.

به گزارش شمانیوز آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه در جلسه شورای عالی فضای مجازی با اشاره به گزارش ارایه شده در زمینه حادثه حمله به سامانه‌های هوشمند سوخت، ضمن تشکر از وزارت نفت، صدا و سیما و دستگاه‌های مربوطه برای مدیریت مناسب شرایط و جلوگیری از سوء استفاده دشمنان، گفت: ضرورت دارد برای جلوگیری از حوادث مشابه، ضعف‌ها، قصور‌ها و تقصیر‌های احتمالی در حادثه اخیر شناسایی شود لذا این حادثه یک درس و عبرتی است که اگر ساختار‌ها دچار کاستی و ضعفی است، حتماً باید برطرف شود.

رئیسی اصلاح و تقویت ساختار‌های موجود در حوزه فضای سایبری را ضروری دانست و تاکید کرد: با توصیه و هشدار، امنیت فضای سایبری تامین نمی‌شود و اصولا مشکلات کشور را نمی‌توان صرفا با توصیه حل کرد. توصیه بخشی از کار است، اما در کنار آن وظیفه داریم اقداماتی انجام دهیم که برای مردم و جامعه اطمینان نسبی حاصل شود.

رییس جمهوری افزود: مدیریت فضای سایبری موضوع فراقوه‌ای است و الزام سازمانی در این حوزه ضروری است. ضمن اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و سایر نهاد‌ها نیز وظیفه دارند از بروز این گونه حوادث جلوگیری کنند و این نیازمند اشراف جدی اطلاعاتی است.

رئیسی گفت: باید قرارگاهی وجود داشته باشد که بتواند به طور دائم وضعیت را رصد کند و بروز شود و در مقابل هجوم‌های احتمالی ایستادگی و آن‌ها را دفع کند. در این رابطه انجام رزمایش‌ها و تمرینات مختلف برای شناسایی نقاط ضعف و مصون سازی در مقابل هجمه‌ها را ضروری می‌دانم. همچنین باید سیستم‌های جایگزین داشته باشیم که دستگاه‌ها دچار مشکل نشوند.

رییس جمهوری همچنین بر لزوم بازنگاه در تقسیم وظایف و بهبود و ارتقای آن و استفاده از همه ظرفیت‌های کشور برای مصون سازی در مقابل حملات احتمالی سایبری تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied