شمانیوز

مشروح سی‌وپنجمین نشست سخنگوی قوه قضاییه

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): دادستان کل کشور درنشست خبری خود درباره رسیدگی به پرونده التهاب در بازار سکه و ارز، فساد ۳ هزار میلیارد تومانی، پرونده کیفری سعید مرتضوی و محاکمه مهدی هاشمی در صورت بازگشت به ایران توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز)،سی و پنجمیسن نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه امروز در ساعت 14:30 و به مدت 75 دقیقه برگزار شد.

در این نشست 26 خبرنگار و نماینده رسانه های داخلی هر کدام یک سوال خود را از محسنی اژه ای پرسیدند.

مشروح این نشست در زیر می آید.

جریمه نقدی 5 هزار میلیارد تومانی برای 8 نفر از متهمان فساد مالی

وی اظهار داشت: داد نامه این پرونده با شاکیان، متهمان و وکلای آنها ابلاغ شد و با توجه به تاریخ آخرین حکمی که ابلاغ شد 20 روز فرصت اعتراض به آراء صادره تا 10 مهر به پایان می رسد.

محسنی اژه ای با بیان اینکه اگر متهمان به احکام اعتراض نکنند احکام قطعی می شود و در صورت اعتراض به دیوان عالی کشور ارجاع می شود، گفت: در بررسی مجدد داد نامه صادره این پرونده متوجه شدم برای 8 نفر از متهمان علاوه بر حبس و رد مال حدود 5 هزار میلیارد تومان جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: تلاش هایی هم برای استیفای حق کسانی که در این زمینه ذی حق بوده و مدعی طلب بودند صورت گرفت و بعد از قطعیت احکام و حتی در صورت امتناع محکومان از پرداخت مطالبات واحد اجرای احکام مستقیما وارد عمل می شود و از اموال شناسایی شده متهمان طلب ها را پرداخت می کند.

کشورهای اسلامی توهین کنندگان به پیامبر را تحت تعقیب قضایی قرار دهند

وی با اشاره به انتشار فیلم موهن به ساحت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: خدا را سپاسگزاریم که دشمنان اسلام را احمق آفرید.

محسنی اژه ای ادامه داد: کاری که در جریان این فیلم آمریکایی صهیونیستی در راستای توهین به پیامبر رحمت صورت گرفت احمقانه بود و احمقانه تر از آن این بود که عده ای به نام آزادی بیان بخواهند از انجام وظیفه خود شانه خالی کنند.

وی گفت: این اقدام بیش از یک میلیارد مسلمان و قلب هر آزاده ای را آزرده خاطر کرد و از جنبه های مختلف قوانین بین المللی قابل تعقیب است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه امیداریم همه دستگاه های قضایی کشورهای اسلامی نسبت به این عمل زشت که متأسفانه در حال تکرار است. تعقیب قضایی را در دستور کار قرار دهند خاطر نشان کرد: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه هم در حال پیگیری این موضوع است.

اجرای حکم اعدام 5 قاچاقچی به دلیل نگهداری 360 کیلو شیشه

غلامحسین محسنی اژه ای با بیان اینکه قوه قضائیه نسبت به برخورد جدی با مفسدان اقتصادی، اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر کوتاهی نخواهد کرد، گفت: در همین زمینه شاهد بودیم که طی روزهای اخیر افرادی به مجازات رسیده و حتی فردی که در تاریخ 16 تیر امسال جنایت فجیعی را در شاهرود رقم زده بود پرونده وی با فوریت مورد رسیدگی قرار گرفت و حکم این فرد در تاریخ 20 شهریور اجرا شد.

دادستان کل کشور با اشاره به اجرای حکم اعدام به فرد دیگر در تهران گفت: قاچاقچیان مواد مخدر هم که مخصوصا در زمینه ماده مخدر شیشه فعالیت می کنند بدانند که نباید به فضاسازی مدعیان دروغین حقوق بشر دلخوش باشند.

سخنگوی قوه قضائیه خاطر نشان کرد: در تاریخ 18 شهریور حکم اعدام برخی از این قاچاقچیان در تهران اجرا شد که به خاطر قطعیت حکم می توانیم اسامی آنها را به همراه اتهاماتشان ذکر کنیم. ناصر جلیلی به اتهام حمل و نگهداری 150 کیلو 60 گرم شیشه، بهنام نبوی به اتهام حمل و نگهداری 152 کیلوگرم و حسین تقیان به اتهام مشارکت در نگهداری و حمل بیش از 40 کیلوگرم شیشه به اعدام محکوم شده اند که هر سه نفر سابقه دار بودند.

وی ادامه داد: کاظم اصفهانی به اتهام مشارکت با حسین تقیان و سجاد صادق زاده به اتهام حمل و نگهداری حدود 20 کیلوگرم شیشه به اعدام محکوم شدند. البته این میزان مواد مخدر مربوط به زمان دستگیری این افراد بوده است.

محسنی اژه ای در ادامه با اشاره به بنیاد حرفه آموزی زندانیان گفت: مسئولیت این بنیاد حرفه آموزی به زندانیان و رسیدگی به خانواده های نیازمند آنهاست و با توجه به تغییرات صورت گرفته در این بنیاد امیدواریم در آینده نتایج خوبی به دست بیاید.

دادستان کل کشور گفت: در یک سال گذشته حدود 700 هزار مدد جو در زندان های کشور در طرح حرفه آموزی شرکت کرده اند و در حال حاضر 40 هزار نفر از آنها در زندان ها شاغل هستند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: به مسئولان این بنیاد گفتند این میزان اشتغال کم است و باید بیشتر شود. با شوخی از آنها پرسیدند آیا آمار شما هم این گونه است که یک ساعت فعالیت در هفته را اشتغال بدانید.

پرونده اخلال در بازار ارز و سکه در حال رسیدگی است

محسنی اژه ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که از وی درباره ایجاد فضای اتهام زنی در بین برخی از مسئولان و به خصوص اتهام زنی به مسئولان قوه قضائیه نظیر رئیس سازمان بازرسی کل کشور پرسید، گفت: من بارها در همین مکان و جلسه توصیه کرده ام که خوب است همه قانون را رعایت کنیم زیرا رعایت قانون به نفع همه است.

وی گفت: ما باید از اتهام زنی در هر رده و هر مسئولیتی اجتناب کنیم زیرا این فضا به نفع کشور و خودمان نخواهد بود.

محسنی اژه ای درباره شکایت و رسیدگی به چنین اتهاماتی گفت: من پیش از این نیز گفته بودم که اگر افراد نسبت به کسی شکایتی داشته باشند دستگاه قضایی ورود پیدا خواهد کرد و به شکایت مطرح شده رسیدگی خواهد کرد.

سخنگوی دستگاه قضا درباره اتهام زنی به شخص پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: شنیده ام که ایشان می خواهند طرح شکایت کنند هر چند هنوز اطلاعی ندارم که این شکایت به دستگاه قضایی ارائه شده است یا نه؛ اگر ارائه شده باشد به طور طبیعی در مسیر رسیدگی قرار خواهد گرفت.

یکی از خبرنگاران از محسنی اژه ای پرسید: وزیر اطلاعات و فرمانده کل سپاه بارها درباره دست داشتن گروهی در قضیه اخلال در بازار ارز و سکه تذکر داده اند؛ آیا در این زمینه دستگاه قضایی اقدامی انجام داده است؟ وی پاسخ داد: هر موردی را که سیستم های اطلاعاتی به آن برسند و به ما در دستگاه قضایی ارجاع دهند به طور قطع و یقین برخورد قاطع و سریعی در آن موضوع خواهد شد.

وی گفت: دو یا سه پرونده از مراجع اطلاعاتی و امنیتی در این زمینه به ما رسیده است که در حال حاضر روند رسیدگی به آنها انجام می شود.

یکی از خبرنگاران از دادستان کل کشور درباره روند رسیدگی به پرونده بیمه ایران و فساد سه هزار میلیاردی پرسید که محسنی اژه ای پاسخ داد: من پیش از این نیز گفته بودم که در پرونده اختلاس از بیمه ایران و فساد سه هزار میلیارد تومانی هنوز هستند افرادی که پرونده شان مفتوح است و نوبت رسیدگی به آنها نرسیده است.

وی گفت: هر مقدار از متهمان این پرونده که محاکمه شوند حتما رسانه ها و مردم از آن مطلع خواهند شد.

محسنی اژه ای همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر خبر آزاد شدن حیدری فر یکی از معاونان دادستان سابق تهران گفت: من درباره جزئیات اتهامات این فرد نمی توانم به لحاظ قانونی اطلاع رسانی کنم.

وی گفت: هر پرونده ای فرجه رسیدگی و تحقیقات قانونی دارد که با پایان تحقیقات متهم می تواند براساس تشخیص قاضی از زندان آزاد شود.

وی افزود: در قانون مواردی که باید یک متهم بازداشت موقت باشد قید شده است و احتمالا در این پرونده هم تحقیقات به نقطه ای رسیده است که قاضی تشخیص داده که می توان این فرد را آزاد کرد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: علی ای حال امیدواریم رسیدگی به این پرونده طولانی نشود و هر چه زودتر پرونده با صدور کیفر خواست به دادگاه برود.

یکی از خبرنگاران گفت؛ نظر می رسد تمامی تدابیری که دستگاه قضایی کشور در مبارزه با فروشندگان مواد مخدر صنعتی به کار برده موفق نبوده و لزوم یکسری تدابیر برای ریشه یابی و سپس خشکاندن آن ریشه ها ضروری است؟ که اژه ای در پاسخ گفت: بله بنده هم با شما موافقم که یکسری ریشه ها وجود دارد که باعث می شود مواد مخدر به خصوص مواد روانگردان و صنعتی در کشور ما شیوع بیشتری داشته باشد.

وی گفت: ما هم می دانیم که برخی از سرویس های کشورهای بیگانه تمام تلاش خود را می کنند تا جوانان کشورمان را معتاد به این گونه مواد کرده و آنها را از بین ببرند.

وی افزود: هر چند این به این معنی نیست که ضرورت این ریشه یابی باعث شود تا ما از کار اصلی مان که مبارزه با توزیع مواد مخدر است دست بکشیم.

دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: البته برای اطلاع شما می گویم که براساس آماری که پلیس و دادگستری ارائه می کند با توجه به برخوردهای شدید و قاطع چند ماه گذشته کشف و مبارزه با مواد مخدر صنعتی بیشتر شده است.

وی گفت: نکته دیگری که باید بگویم این است که مواد مخدر صنعتی ضرر بیشتری نسبت به مواد مخدر سنتی دارد که این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

انتخاب معاون اقتصادی دادستان کل ضرورت داشت

محسنی اژه ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی درباره روند انتخاب معاون اقتصادی دادستان کل کشور پرسیده بود و ضرورت اشتغال به حرفه قضاوت یا عدم آن را جویا شده بود گفت: پست معاونت اقتصادی دادستانی کل کشور در چارت تشکیلاتی در قانون دیده شده بود. هر چند که این پست در برخی مواقع خلی مانده بود و معاون اقتصادی برای دادستانی کل کشور انتخاب نشده بود و این معاونت مستقل عمل نمی کرد.

سخنگوی دستگاه قضایی گفت: با توجه به مسائل پیش روی کل کشور و مشکلات و پرونده های مهم اقتصادی و همچنین شرکت در برخی جلسات که بعضاً به حکم قانون و حضور دادستان کل کشور نیاز بود. تصمیم گرفته شد تا معاونتی مستقل در این زمینه تشکیل شود.

وی گفت: فردی که برای این معاونت در نظر گرفته شده، فردی شایسته است که دارای تجربه بسیار خوبی است، چه از نظر اجرایی و چه از علمی و اجرایی و این فرد زندگی پاک و منزه ای داشته است.

وی درباره اینکه الزامی برای انتخاب یک قاضی برای احراز این سمت وجود داشته یا خیر گفت: به هیچ عنوان الزامی در این زمینه وجود ندارد و اگر یک قاضی باشد که از نظر علمی در زمینه های اقتصادی واجد شرایط باشد حتماً می تواند به عنوان یک گزینه انتخاب شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: پیمان نوری فرد انتخاب شده، فردی شایسته است و به طور قطع از این پس در مواردی که ضرورت حضور نماینده دادستان در قانون پیش بینی شده باشد، حضوری فعال تر خواهیم داشت.

توضیحات دادستان کل کشور درباره پرونده مرتضوی و یوسف ندرخوانی

محسنی اژه ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که خطاب به وی گفته بود ثبت احوال اعلام کرده که تعداد ثبت ازدواج های دختر ان زیر 10 سال بالا رفته است آیا این اقدام از لحاظ قانونی و شرعی درست است یا خیر گفت: من از آمار خبری ندارم ازدواج الزاماً به معنای رخ دادن عمل زناشویی نیست.

وی گفت: ممکن است عقدی صورت گیرد تا صرفاً دو خانواده به هم محرم شوند اما در این بین عمل زناشویی رخ ندهد.

وی افزود: علی ایحال پاسخ سوال شما این گونه است منعی برای چنین ازدواجی وجود ندارد اما باید شرایط و برخی از مصالح نیز در نظر گرفته شود.اما این اقدام به خودی خود قانونی بوده و خلاف مقررات نیست.

یکی از خبرنگاران درباره سرنوشت یوسف ندرخوانی پرسید که محسنی اژه ای گفت: بله وی آزاد شده اما اینکه برخی رسانه های خارجی اعلام کردند آزادی وی به خاطر فشار رسانه های غربی بوده امری خلاف واقع است.

وی گفت: در خیلی از پرونده ها شرایطی رخ می دهد که تحقیقات مقدماتی انجام می شود و بر اساس قانون دلیلی برای ادامه بازداشت موقت افراد وجود ندارد و در این موارد قاضی با وثیقه مناسب فرد را آزاد می کند. حتی ممکن است این افراد در مرحله تجدید نظرخواهی بر اساس ضوابط آزاد شود اما بعد از مدتی محکوم شده و به زندان بازگردد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: در این پرونده هم مشخصاً این فرد آزاد شده اما معنی این آزادی این نیست که به خاطر فشار رسانه های غربی این اتفاق رخ داده باشد.

یکی از خبرنگاران درباره سرنوشت سعید مرتضوی از بعد حکم صادره شده از سوی دیوان عدالت اداری و درباره پرونده مفتوح وی در دادگاه کیفری پرسید که محسنی اژه ای گفت: حکمی که دیوان عدالت اداری صادر کرده بود بر اساس گفته ها اجرا شده اما صورت مسئله به گونه ای دیگر تغییر کرد و با تغییر اساسنامه به خودی خود صورت مسئله حل شد.

وی گفت: اما در پرونده ای که در دادگاه کیفری مفتوح است باید بگویم که بر اساس اطلاعی که از دادستان تهران اخذ کردم لایحه دفاعیه سعید مرتضوی از او اخذ شده و به زودی به دادگاه خواهد رفت.

خبرنگار فارس از محسنی اژه ای پرسید آیا برای سعید مرتضوی کیفر خواست صادر شده که دادستان پاسخ داد: خیر هنوز کیفر خواست صادر نشده و فقط لایحه دفاعیه وی اخذ شده است.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که از وی درباره طولانی شدن مسیر رسیدگی به پرونده دندانپزشک عراقی پرسیده بود گفت: برخی جرایم اتفاق می افتد اما هر چه تلاش می شود، مجرم شناسایی نمی شود. در برخی از پرونده ها مجرم شناسایی می شود اما امکان دستگیری متهم وجود ندارد. اما در گونه سوم به این شکل است که مجرم شناسایی و دستگیر هم می شود اما بنا به دلایل موجود و ادله حاضر امکان اثبات وقوع جرم وجود ندارد.

وی گفت: برای مثال فردی متهم می شود به انجام زنا اما نه می توان برای اثبات آن چهار شاهد معرفی کرد و نه فرد متهم شده حاضر است اقرار کند.

خبرنگار خطاب به محسنی اژه ای گفت: در این مورد به خصوص تعدادی فیلم از صحنه جرم وجود دارد که محسنی اژه ای گفت: گاهی فیلم ها و صداهای ضبط شده شاید بتواند مراتب ابتدایی وقوع جرم را ثابت کند اما اینکه بتواند کل واقعیت جرم را مشخص کند محقق نمی شود.

محسنی اژه ای گفت: در برخی از پرونده ها شاکی برای خودش حساب و کتاب می کند که اگر برود شکایت کند از موضوعی مخفی حداقل 15 نفر باخبر می شوند. ولی این باخبر شدن و انگ که از آن به بعد به او چسبانده می شود. به صرفه او نیست به همین دلیل از شکایت صرفنظر می کند.

خبرنگار خطاب به محسنی اژه ای گفت که به نظر شما صرفنظر از شکایت باعث نمی شود مجرمان در انجام امور مجرمانه خود اصرار بورزند و دادستان کل کشور پاسخ داد: در مواردی به خصوص که عمل مجرمانه باعث بر هم زدن نظم عمومی و وقوع یک مفسده دنباله دار می شود دادستانی به عنوان مدعی العموم ورود پیدا کرده و به موضوع رسیدگی می کند.

وی خطاب به رسانه ها گفت: من توصیه می کنم در مواردی که مطرح کردن چنین جرایمی باعث می شود تا عفت عمومی جامعه جریحه دار شود از دامن زدن به این مسائل پرهیز کنند زیرا دامن زدن به این مسائل در برخی موارد به نفع شاکی نیز نخواهد بود زیرا اثرات نامطلوب آن تا پایان عمر با شاکی همراه می ماند.

یکی از خبرنگاران خطاب به محسنی اژه ای گفت: شاهد هستیم که برخی مؤسسات مالی از نام ائمه برای سردر موسسات خود استفاده می کند هر چند که به تازگی دستورالعملی از سوی بانک مرکزی برای پرهیز از این کار صادر شده است آیا دستگاه قضایی در این زمینه ورود پیدا خواهد کرد که محسنی اژه ای گفت: فقی یک دستورالعملی صادر شده است که الزام قضایی را ایجاد نمی کند و فقط باید تلاش کرد تا همگی ما به سمتی حرکت کنیم که حرمت برخی چیزها را خودمان حفظ کنیم.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤال خبرنگاران که از وی درباره ضرب و شتم روحانیون توسط اراذل و اوباش پرسیده شده بود گفت: دستگاه قضا در برخورد با این گونه مجرمان از قاطعیت و سرعت بالایی برخوردار است که نظیر آن را در یک سال گذشته نیز شاهد بوده ایم.

خبرنگار دوباره پرسید، چه اقدامی می توان برای پیشگیری چنین جرائمی داشت و محسنی اژه ای پاسخ داد: رسانه ها باید کمک کند تا فرهنگ سازی ایجاد شود تا بر اساس یک فرهنگ بالا شاهد کاهش چنین جرایمی باشیم.

یکی از خبرنگاران به دادستان کل کشور گفت، همه ساله در ایام و مناسبت های خاص شاهد آزادی بخشی از زندانیان سیاسی بودیم آیا در آستانه انتخابات سال 92 نیز چنین موضوعی رخ می دهد و محسنی اژه ای پاسخ داد: شما می فرمایید مناسبت های خاص، انتخابات جزو آن مناسبت ها نیست. شبیه 22 بهمن، عید و عید قربان است هر چند شاید این مناسبت ها با آن چیزی که شما گفتید همزمان شود اما صرف برگزاری انتخابات، زندانیان مشمول عفو نخواهند شد.

یکی از خبرنگاران به محسنی اژه ای گفت، سرنوشت پرونده کهریزک چه خواهد شد که محسنی اژه ای گفت من در صحبت هایم به پرونده کهریزک اشاره نکردم بلکه گفتم آقای سعید مرتضوی لایحه دفاعیاتش اخذ شده است و به زودی به دادگاه می رود.

یکی از خبرنگاران به محسنی اژه ای گفت، با توجه به اینکه اجرای مصوبات ارزی مجلس برای متروی تهران نسبت مستقیم با افزایش سطح رفاه شهروندان دارد آیا دستگاه قضایی نمی خواهد پرونده تخلفات دولت را در این زمینه به صورت ویژه پیگیری کند گفت: نه ما قصد نداریم این پرونده را به صورت ویژه رسیدگی کنیم.

در خاتمه یکی از خبرنگاران خطاب به محسنی اژه ای گفت که فرمانده سپاه عنوان کرده در برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد یک خودرو که قصد حمله به اسکورت کشور هند را داشته است دستگیر شده است گفت: من پیش از این گفته ام که پرونده امنیتی از زمان برگزاری اجلاس به دستگاه قضایی رسیده هر چند که از ذکر جزئیات آن بر اساس قانون منع شده ام.

محسنی اژه ای همچنین درباره سرنوشت سرقت مجسمه های شهر تهران نیز گفت: بارها دادستان تهران و بازپرس رسیدگی کننده به این پرونده دستورات ویژه ای داده اند اما پلیس عنوان کرده که هنوز متهمی را نتوانسته در این پرونده شناسایی و معرفی کند.

اختلاف نظر کارشناسی علت تأخیر در صدور احکام پرونده بیمه ایران/ مدیران «مثقال» هنوز محاکمه نشده اند

محسنی اژه ای با بیان اینکه احکام متهمان پرونده بیمه ایران هنوز صادر نشده است، اظهار داشت: بروز برخی اختلاف نظرهای کارشناسی باعث تأخیر در صدور احکام شده است.

وی درباره محاکمه مدیران سایت مثقال گفت: این افراد هنوز محاکمه نشده اند و پرونده آنها در حال رسیدگی است.

محسنی اژه ای با بیان اینکه درباره پرونده سعید ملک پور (گرداننده سایت های مستهجن فارسی) در حال حاضر حضور ذهن ندارم، گفت: اینکه فشارهای خارجی تا این حد باشد که ما احکام را اجرا نکنیم چنین چیزی وجود ندارد و در آینده هم اینگونه نخواهد بود اما ممکن است به دلایلی مانند درخواست ماده 18 اجرای حکم پرونده به تعویق بیفتد اما قطعا فشارهای بیرونی جلوی اجرای احکام را نمی گیرد.

دادستان کل کشور در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا در اینگونه پرونده ها هم توبه متهم در صدور حکم تأثیرگذار است، گفت: در برخی موارد اگر متهم توبه کند و توبه او احراز شود اگر قبل از صدور و قطعیت حکم باشد قطعا تأثیرگذار است.

سخنگوی قوه قضائیه با اظهار بی اطلاعی از اعلام شکایت شهرزاد میرقلی خان علیه دولت آمریکا درباره اقدامات دستگاه قضایی برای برخورد با افزایش قیمت ها خاطر نشان کرد: عمده مسئله برخورد با گرانفروشی برعهده تعزیرات حکومتی است که زیر نظر دولت قرار دارد و اگر هم از قوه قضائیه درخواست کمک کنند ما وارد عمل می شویم.

وی ادامه داد: وجود گرانی ها و پایین آمدن قدرت خرید مردم شکی نیست و تردیدی وجود ندارد که مسئولان باید برای رفع این معضل فکری عاجل کنند. دولت در این زمینه مشغول است و جلسات مشترکی بین سه قوه برگزار می شود و قوه قضائیه برای کمک در رفع این مشکل اعلام آمادگی کرده است.

دادستان کل کشور گفت: به سایر مسئولان و دستگاه ها هم اعلام کرده ایم که اگر کسی واقعا در بازار اخلال ایجاد می کند قوه قضائیه یقینا برخورد سختی خواهد کرد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا مهدی هاشمی به محض ورود به کشور دستگیر و محاکمه می شود، گفت: قبلا هم گفته ایم که اگر بیاید قطعاً به پرونده وی رسیدگی خواهیم کرد.

خبرنگاری از محسنی اژه ای پرسید در موضوع پیش فروش مسکن مهر اشکالات حقوقی مانند مشخص نبودن ملک و محل آن و همچنین امکان ضرر کردن مشتری وجود دارد، آیا قوه قضائیه نظارتی بر این موضوع خواهد داشت؟ که محسنی اژه ای در پاسخ گفت: اینکه به طور خاص روی این روند نظارت کنیم فعلاً چنین چیزی وجود ندارد اما نسبت به نظارت بر حسن اجرای قوانین سازمان بازرسی کل کشور وظایفی دارد که در صورت احراز وقوع جرم قطعاً به آن رسیدگی می کند.

یکی از خبرنگاران اظهارات رئیس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر اینکه بنا به مصالحی درباره پرونده های معاون اول رئیس جمهور صحبت نمی شود اشاره کرد و از اژه ای پرسید که آیا قرار است به این پرونده ها بعد از پایان دولت دهم رسیدگی شود که سخنگوی قوه قضائیه گفت: نمی دانم که آقای پورمحمدی چه گفته است و حتی بعید می دانیم که اینطور که شما گفته اید صحبت کرده باشد.

دادستان کل کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا با وجود برخوردهایی چند ساله نیروی انتظامی همچنان شاهد اقدامات اراذل و اوباش هستیم، گفت: اگر بخواهیم این اتفاقات تمام شود همه ما باید آدم شویم. امیدواریم با اقدامات فرهنگی، انتظامی و قضایی اینگونه اقدامات یا صفر شود یا به حداقل برسد.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به آخرین سؤال درباره فیلتر شدن سایت شفقنا اظهار بی اطلاعی کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه