شمانیوز

با اشاره به آغاز تحریم‌ها

شما نیوز: یک روزنامه آمریکایی با اشاره به تهدید به بستن تنگه هرمز و آزمایش موشکهای مختلف در رزمایش سپاه پاسدارن نوشت: ایران همزمان با اجرایی شدن تحریمهای غرب گامهای عملی مشخصی برای مقابله با آن برداشت.  

به نقل از نیویورک تایمز، ایران در راستای مقابله با تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا گام‌های متقابلی برداشته است.

مقامات ایران امروز اعلام کردند که تنگه هرمز که یک شاهراه ارتباطی برای انتقال نفت خاورمیانه است را خواهند بست و علاوه بر آن چندین موشک جدید خود را با هدف هشدار به آمریکا و اسرائیل مورد آزمایش قرار دادند.

قانون بسته شدن تنگه هرمز در صورت تصویب ارتش ایران را ملزم می‌کند که از حرکت هرگونه تانکر نفت کش برای انتقال نفت خلیج فارس به خارج جلوگیری کند. هنوز مشخص نیست که با وجود حضور ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا این قانون چگونه به مرحله اجرا خواهد رسید.

براساس این گزارش، تحریم‌های اتحادیه اروپا هم راستا با تحریم‌های جدید آمریکا که از روز جمعه عملی شد با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای اجرا شده اند.

اسرائیل و دولت‌های غربی ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته ای می‌کنند اما ایران بارها اعلام کرده است که فعالیت‌های هسته ای‌اش صلح آمیز است.

نیویورک تایمز در ادامه نوشت: در گام دوم قدرت نمایی، رسانه های ایران امروز اعلام کردند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رزمایش سه روزه ای را در منطقه مرکزی ایران در سمنان آغاز کرده است که تمرکز آن بر آزمایش موشک‌های جدید ایران است.

ژنرال(سردار) "امیر علی حاجی زاده" از فرماندهان ارشد سپاه، برگزاری این مانور را هشداری در برابر اقدامات خصمانه آمریکا و اسرائیل قلمداد کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه