شمانیوز

شمانیوز: فاتح 110 از پیشرفته‌ترین موشک‌های کوتاه‌برد جمهوری اسلامی ایران است که سرعت بالای آن کلید پیروزی و عبور آن بر موشک‌های ضد موشک است.  

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از موفقیت آمیز بودن نسل چهارم موشک فاتح 110 خبر داد.

موشك Fateh-110 يك موشك بالستيك استراتژيك با برد كوتاه است.که از يك موتور تك مرحله اي كه با سوخت جامد كار ميكند بهره مي‌برد.

این موشك سطح به سطح با استفاده از سوخت جامد توانايي هدف قرار دادن اهدافي در 300 كيلومتري را دارا است.

فاتح 110 در سال 2002 تست نهايي خود را با موفقيت انجام داد و از راداري داخلي و الكترواپتيكالي براي هدايت خود استفاده مي‌كند كه به آن دقتي بسيار دقيق بخشيده و این در حالی است که میزان خطای آن تنها 10 متر عنوان شده است.

این موشك فوق مدرن توانايي حمل كلاهكي به وزن 500 كيلوگرم را دارد که با ۳٫۵ ماخ سرعت هر هدفی را به شدت تهدید می‌کند.

نکته جالب این موشک که از آن به عنوان قاتل پرسرعت یاد می‌شود طراحی موشک بالستیک خلیج فارس ضد کشتی بر اساس فاتح است که سیستم هدایت آن تغییراتی کرده است.

فاتح 110 با طول حدود 9 متری و وزن کمتر از 4 تن خود از موشک‌های سبک اما دقیق و پرسرعت جمهوری اسلامی تلقی ‌می‌شود که طراحي آن منطبق با دانش روز دنيا با بهره گيري از فناوري هاي پيشرفته هدايت، كنترل، ناوبري، آيروديناميك و الكترونيك بوده و با قابليت هدايت در طول مسير تا نقطه هدف قادر است با دقت بالا، پايگاه هاي دشمن را مورد اصابت قرار دهد.

از ديگر ويژگي هاي اين موشك، مقابله با سيستم هاي پدافندي و موشكي دشمن به واسطه سرعت مافوق صوت و مانور پذيري بالاي آن است.

برگه برنده این موشک نسبت به سیستم‌های دفاع موشکی یا اهداف زمینی سرعت بسیار بالای آن است که احتمال برخورد موشک‌های ضد موشک را بسیار کاهش می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه