شمانیوز

دولت عمان در حالی از آزادی شهرزاد میرقلی خان از زندان های آمریکا به دلایل بشردوستانه خبر داد که وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است این تبعه ایرانی دوران محکومیتش را سپری کرده است.

شهرزاد ميرقلي خان از چنگال دولت آمريكا آزاد شد دولت عمان در حالي از آزادي شهرزاد ميرقلي خان از زندان هاي آمريكا به دلايل بشردوستانه خبر داد كه وزارت امور خارجه آمريكا اعلام كرده است اين تبعه ايراني دوران محكوميتش را سپري كرده است. روزنامه تايمز آو عمان گزارش داد: دولت مسقط اعلام كرد شهرزاد مير قلي خان كه به اتهام تلاش براي صدور تجهيزات نظامي به ايران در آمريكا زنداني شده بود، آزاد و روز سه شنبه به عمان وارد شد.

به گزارش شما به نقل از خبرگزاری ها، خبرگزاري رسمي عمان به نقل از يك سخنگوي وزارت امور خارجه عمان از دولت آمريكا براي آزادي شهرزاد مير قلي خان «به دلايل بشردوستانه و پيرو تلاش هاي عمان» تشكر كرد.

اين سخنگو گفت: اين اقدام بشردوستانه در جهت منافع هر دو كشور و ثبات منطقه خواهد بود.

شهرزاد در جمع اعضاي خانواده اش در فرودگاه مسقط از سلطان بن قابوس براي ميانجي گري در زمينه آزادي وي و جمهوري اسلامي ايران تشكر كرد.

قلی خان گفت: "من از آزادی خود خوشحالم و می خواهم زندگی تازه ای را آغاز کنم".

با اين حال يك سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا گفت كه قلي خان دوره محكوميتش در زندان را گذرانده و آمريكا را ترك كرده است و مدعي شد كه او در زمان گذراندن محكوميتش به مقامات كنسولي و حقوقي دسترسي داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه