شمانیوز
کد خبر : 660758

معاون اول رئیس جمهور، آیین­‌نامه اجرایی ماده (۶۸) قانون جامع خدمات­ رسانی به ایثارگران را که به تصویب هیئت وزیران رسیده، برای اجرا ابلاغ کرد.

معاون اول رئیس جمهور، آیین­‌نامه اجرایی ماده (۶۸) قانون جامع خدمات­ رسانی به ایثارگران را که به تصویب هیئت وزیران رسیده، برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن این آیین نامه به شرح زیر است:

آیین­‌نامه اجرایی ماده (68) قانون جامع خدمات ­رسانی به ایثارگران

ماده1 در این آیین‌­نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می­‌روند:

الف هنرمند: کسی که در یکی از حوزه­های موسیقی، نمایش، شعر، ادبیات داستانی، سینما، رادیو و تلویزیون، معماری، هنرهای سنتی، آیینی، تجسمی و خوش­نویسی به خلق آثاری اشتغال داشته یا دارد.

تبصره مرجع تعیین هنرمند، شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ب هنرمند ایثارگر: هنرمندی که به موجب قانون جامع خدمات­رسانی به ایثارگران، ایثارگر محسوب می­شود.

پ هنرمند فعال: هنرمندی که مشمول قانون جامع خدمات­رسانی به ایثارگران نیست ولی به خلق یک یا چند اثر هنری در حوزه­های موضوع بند (الف) در زمینه ترویج ایثار و شهادت می­‌پردازد.

ت اثر هنری: پدیده‌­های ادبی و هنری در یکی از حوزه­های موضوع بند(الف) این ماده.

ث برنامه رادیویی و تلویزیونی: مجموعه فعالیت­‌هایی که منجر به خلق، تولید و عرضه اثر هنری در زمینه ترویج ایثار و شهادت در رادیو و تلویزیون می‏شود.

ج برنامه هنری: مجموعه فعالیت­هایی که منجر به خلق، تولید و عرضه اثر هنری مرتبط با موضوع ایثار و شهادت می­‌شود و در معرض یا دسترس عموم قرار می­‌گیرد.

ماده2 دستگاه‌­های اجرایی متولی امور فرهنگی به شرح زیر تعیین می‌­شوند:

الف وزارت آموزش و پرورش

ب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

پ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

ت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ث وزارت ورزش و جوانان

ج سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

چ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

ح سازمان تبلیغات اسلامی

خ شهرداری­‌ها

د سازمان بسیج مستضعفین

ذ بنیاد حفظ آثار و ارزش­های دفاع مقدس

ماده3 سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سایر دستگاه­های موضوع ماده (2) این آیین­نامه موظفند تا ده درصد از فعالیت­های مرتبط با امور فرهنگی و هنری خود را حسب مورد به تولید برنامه­های رادیویی و تلویزیونی و برنامه‌‏های هنری مرتبط با موضوع ایثار و شهادت و حمایت از هنرمندان فعال در این زمینه با اولویت هنرمندان ایثارگر اختصاص دهند.

ماده4 دستگاه­‌های موضوع ماده (2) این آیین‌­نامه موظفند حسب نوع وظایف و اختیارات قانونی مربوط، برنامه­‌های سالانه خود را در خصوص نحوه اجرای تکلیف مقرر در این آیین­نامه با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران تدوین نمایند.

معاون اول رئیس‎جمهور، اسحاق جهانگیری، این مصوبه را برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ کرد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه