شمانیوز

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی از نشست صبح امروز (یکشنبه) مجمع عمومی این فراکسیون با واعظی و امیری خبر داد.

به گزارش شمانیوز ،مهرداد لاهوتی اظهار داشت: در جلسه صبح امروز (یکشنبه) مجمع عمومی فراکسیون مستقلین ولایی که با حضور رئیس دفتر رئیس‌جمهور و معاون پارلمانی ایشان برگزار شد، ابعاد سفر رئیس‌جمهور به آمریکا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و ملاقات‌های ایشان در حاشیه این اجلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و عنوان شد که این سخنرانی در بین کشورهای شرکت کننده بازتاب مثبتی داشته، برخلاف سخنرانی ترامپ و نتانیاهو که واکنش بسیاری از روسای کشورها را به دنبال داشته است.

وی اضافه کرد: آقای واعظی در این نشست گفت که کشورهای اروپایی در موضوع توافق برجام اتفاق نظر دارند و تاکید دارند که طرف‌های این توافق به تعهدات خود پایبند باشند.

لاهوتی با بیان اینکه «سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل فضاسازی‌های صورت گرفته از سوی رسانه‌های آمریکایی را تحت الشعاع قرار داده» اظهار داشت: همچنین عنوان شد که در این سفر بر ضرورت همکاری ۱۲۰۰ ایرانی مقیم آمریکا با دانشگاه‌های ایران و سایر مراکز مرتبط تاکید شده است.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین عنوان شد که ایران در حال حاضر با بسیاری از کشورها ارتباطات و مبادلات بانکی دارد. غیر از کشورهایی که سهام‌داران آنها آمریکایی هستند و بر همین اساس تحت فشار قرار می گیرند. همچنین عنوان شد که خط اعتباری ۱۰ میلیارد دلاری و ۸ میلیارد دلاری با کره جنوبی راه‌اندازی شده و تلاش‌هایی برای راه اندازی ۱۰ میلیارد دلاری با ایتالیا نیز در جریان است.

منبع:ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied