شمانیوز

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: هر سال جمعیت کثیری از مسلمانان دنیا با شعار« هیهات منا الذله» در این اجتماع باشکوه گرد هم جمع می‌شوند و با یکدیگر میثاق می‌بندند که برای برپایی عدالت همانند امام حسین(ع) از جان و مال خود می‌گذریم و برای مقابله با ظلم از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنیم.

به گزارش شما نیوز ،علی محمد شاعری در گفت‌و و با ایسنا اظهار داشت: مسلمانان با حضور در راهپیمایی اربعین هر ساله با آرمان ها امام حسین (ع) و آرمان ها شهیدان کربلا میثاق می‌بندند و به جهانیان نشان می‌دهند که شیعیان در هر نسل و عصری که باشند درمقابل ظلم و بی‌عدالتی و ستمگری با یکدیگر متحد بوده و برای برپایی قسط و عدالت از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

وی ادامه داد: در شرایط حاضر که جهان تحت سلطه یزیدیان است، حضور پرشور مردم در پیاده‌روی اربعین نشان می‌دهد، راه امام حسین(ع) در بین جوانان انقلابی و آزادی‌خواه جهان درحال ترویج و گسترش است و امیدواریم که هرسال با حضور بیشتر مردم از سراسر دنیا در این اجتماع باشکوه، مطالبه‌گری مردم عصر حاضر در مقابل بی‌عدالتی و ظلم ان شاالله جهانی شود.

وی بیان کرد: مسلمانان در پیاده‌روی اربعین با هر ملیت و اندیشه سیاسی با شعار «هیهات منا الذله» دور هم جمع می‌شوند تا به گوش مستکبران جهانی این حرکت آزادی ‌واهانه برسد و بدانند که ما زیر بار ظلم و ستم نمی‌رویم و به منظور برپایی عدالت از جان و مال خود نیز می‌گذریم.

نمایندمردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیاده روی اربعین یک همایش سیاسی و مبارزه حق‌طلبانه است که استکبار جهانی را به چالش می‌کشد، همانطور که در 13 قرن پیش حرکت امام حسین (ع) و یارانش حکومت یزید را به چالش کشید.

وی گفت: استکبار جهانی امسال با یک جلوه نو وارد عرصه جهان شده است؛ شخصی به نام ترامپ با عنوان رئیس‌جمهور زیاده‌خواه آمریکا با تهدید کشورهای مظلوم پا به عرصه سیاست گذاشته است و قصد دارد با ناامن کردن منطقه و جهان به اهداف استکباری خود که غارت دارایی‌ کشورهای ضعیف است، برسد؛. لکن با حضور با شکوه مردم در پیاده روی اربعین این پیام را به گوش آمریکا می رساند که ما بر مواضع خود پایبندیم و به هیچ عنوان تحت تاثیر موضعگیری استکبار و جهت گیری‌های ظالمانه قرار نمی‌گیریم.

وی افزود: استکبار جهانی قصد دارد پس از شکست داعش در منطقه و بی‌نتیجه ماندن سیاست‌های توسعه‌طلبانه آمریکا، با کمک عربستان ، در کشور های منطقه ناامنی ایجاد کنند. لکن حضور باشکوه مردم در پیاده روی اربعین نشان می‌دهد که مسلمانان با یکدیگر متحد بوده و زیر بار ظلم نخواهند رفت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مسلمانان از نقاط مختلف جهان در راهپیمایی اربعین با شعار«هیهات منا الذله» حضور پیدا می کنند و نشان می‌دهند که در مقابل تحجر و جاهلیت با یکدیگر متحد بوده و برا ی مقابله با ظلم در کنار یکدیگر ایستاده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied