شمانیوز
کد خبر : 871367

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «خروج ایران از برجام هزینه سنگینی برای اروپایی‌ها خواهد داشت» گفت: قطعا این مرحله آخرین فرصت برای اروپایی‌ها است تا بتوانند نشان دهند که نظر ایران را در برجام تامین می‌کنند.

به گزارش شما نیوز ،محمدمهدی برومندی اظهار کرد: برجام تعهد بین‌المللی است که شورای امنیت آن را به تصویب رسانده و کشورها باید به آن پایبند باشند که آمریکا به این تعهد پایبند نبود.

وی افزود: البته آمریکا از همان ابتدا اقدامات روانی را انجام می‌داد که بعد از آمدن ترامپ افزایش پیدا کرد به همین دلیل برخی معتقد بودند که اگر آمریکا از برجام بیرون رود بهتر می‌توان درباره سایر طرف‌های برجام تصمیم‌گیری کرد. به هر حال آمریکایی‌ها به دلایل مختلف از برجام خارج شدند و ما اکنون در حال مذاکره با اروپایی‌ها هستیم، آنها باید درخواست‌های ایران در بحث مبادلات بانکی، سرمایه‌گذاری در ایران و فروش نفت را مشخصا تعیین کنند.

برومندی با بیان اینکه «وزارت خارجه گزارش‌هایی به کمیسیون امنیت ملی درباره مذاکراتش با اروپایی‌ها ارائه می‌دهد» گفت: ما منتظریم که ببینیم اروپایی‌ها در فرصت باقیمانده چه بسته پیشنهادی را ارائه خواهند داد و چطور می‌خواهند منافع ایران را تامین کنند تا ما بر اساس منافع ملی مردم و کشور درباره ماندن یا نماندن در برجام تصمیم‌گیری کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه «این آخرین فرصت اروپایی‌ها است» گفت: قطعا اروپایی‌ها می‌دانند که ما نمی‌توانیم هم تحریم‌ها را تحمل کنیم و هم در برجام بمانیم، بالاخره اروپایی‌ها باید بدانند که خروج ایران از برجام برای آنها هزینه‌های سنگینی را به بار خواهد آورد و مشکلات اقتصادی را ایجاد می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه