شمانیوز
کد خبر : 884634

وزیر راه و شهرسازی از دستور حل مشکل عدم‌پرداخت تسهیلات مسکن مهر از سوی بانک مسکن خبر داد و گفت: برای تعادل‌بخشی به بازار مسکن باید عرضه تقویت شود.

محمد اسلامی در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر پرند اظهار کرد: پرند به‌لحاظ زمین‌شناختی و همچنین همجواری با قطب‌های کسب‌وکار می‌تواند در قامت یک شهر جدید موفق در کشور ظاهر شود.
دستور وزیر راه برای حل مشکل عدم‌پرداخت تسهیلات مسکن مهر وی ادامه داد: هیچ توجیهی را نمی‌پذیریم که به اهداف تعیین‌شده توسعه شهر نرسیم و همه مسئولان وظیفه دارند نقش خود را ایفا کنند.
وی با بیان اینکه "به‌دنبال تفکر ریل‌پایه هستیم" افزود: در این رابطه اتصال خط مترو و ساخت ایستگاه تبادلی ریل‌باس می‌تواند بخش زیادی از مشکلات حمل‌ونقل شهر جدید پرند را برطرف کند.
وزیر راه و شهرسازی همچنین دستور رفع مشکل عدم‌پرداخت تسهیلات مسکن مهر توسط بانک عامل را داد و تأکید کرد: آستانه جمعیتی باید کنترل شود. سهم ۱۵ هزار واحدی شهر جدید پرند در برنامه ساخت ۲۰۰ هزار واحد باید با سازندگان که دارای توان فنی و مالی هستند اجرایی شود.
وی گفت: این واحد‌ها که در شهر جدید ساخته می‌شود برای اقشار متوسط و پایین‌تر جامعه است تا بتوانیم زمینه خانه‌دار شدن آن‌ها را فراهم کنیم و این‌که برای تعادل‌بخشی به قیمت مسکن باید عرضه مسکن را برای اقشار هدف تسهیل کنیم.
وزیر راه تأکید کرد: طی سال‌های گذشته به‌دلیل اینکه برای قشر متوسط به پایین مسکن ساخته نشده و تقاضا در بازار به هم ریخته باعث تحت فشار قرار گرفتن بیش از حد این اقشار شده است.
قابل ذکر است در این جلسه مدیرعامل شرکت عمران پرند یکی از مشکلات مسکن مهر را عدم پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن عنوان کرد./ تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید