کد خبر : 885010

سید حسن آقامیری با شکایت دادستان ویژه روحانیت تهران و به حکم قاضی شعبه دوم دادگاه کیفری به خلع لباس دائم محکوم شده است.

سید حسن آقامیری با انتشار یک پست در صفحه شخصی اش در شبکه‌های اجتماعی از خلع لباس شدنش خبر داد. وی نوشت: بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و... با شکایت دادستان ویژه‌ی تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور اقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند و خلع لباس دائم. بیوگرافی حسن آقامیری + تصاویر
در همین رابطه یک مقام آگاه در دادسرای ویژه روحانیت به خبرنگار خبرگزاری حوزه گفت: این موضوع در دادگاه ویژه روحانیت تهران بررسی شده و حکم وی بدوی است و حق تجدید نظر دارد. وی اتهام‌های آقای آقامیری در این پرونده را هتک حیثیت، توهین به مقدسات و تشویش اذهان عمومی دانست. این مقام آگاه گفت: البته در متن منتشره از سوی سید حسن آقامیری از جمله مطالبی که درباره حجت الاسلام والمسلمین منتظری آورده، اطلاعات غیردقیق آمده است و آقای منتظری صرفا برای صحت روند رسیدگی پرونده در جلسه حضور داشته است.
بیوگرافی حسن آقامیری + تصاویر
بیوگرافی حسن آقامیری روحانی سید حسن آقامیری متولد ۱۷ اسفند ۱۳۵۸ در تهران روحانی بود فارغ التحصیل دروس حوزه تا پایان دوره لمعتین می‌باشد، او با سخنرانی‌ها متفاوت به شهرت رسید، ولی حالا بخاطر برخی دیدگاه‌های متفاوت خلع لباس شد علاقه به دروس حوزه علاقه اش به حوزه از دوران کودکی با حضور در هیئت شروع شد و از آنجایی که به منبر و هئیت علاقمند بود در همان سال‌های اول تحصیل سال ۱۳۷۵ بعنوان مبلغ به روستا‌ها می‌رفت او سپس وارد یکی از هئیت‌های مذهبی قم و سخنران آن شد و از سال ۱۳۸۰ سخنرانی‌های جدی خود را آغاز کرد بعد از ورود رسانه‌های مجازی فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کرد و پادکست‌های صوتی منتشر داد، حالا او یکی از سلبریتی‌های مجازی با ۱.۳ میلیون فالوور می‌باشد شغل اصلی من از حوزه نه شهریه می‌گیریم نه بیمه هستم، خودم رفتم حذف کردم مال الانم نیست، کاسبی خود را دارم و در یک شرکت مشاور هستم و وابستگی به درآمد روحانیت ندارم نیازی به تلویزیون رفتن ندارم الان پادکست هامون معمولا بالای یک میلیون بازدید می‌خورد، بسه دیگر، کدام برنامه مذهبی تلویزیونی یک میلیون نفر می‌روند می‌بینند؟ الان مردم از اینترنت دانلود می‌کنند و گوش می‌کنند دیدگاه عجیبی از اسلام …! این‌ها با برداشت‌های غیر منطقی و غیر انسانی از اسلام همه را به هم زدند اهل بیت آمدند آینه خدا باشند، امام حسین (ع) حر رو تو کسری از ثانیه بخشیده، بعد خدای حسین (ع) میاد هزاران سال تو جهنم آدم‌ها رو شکنجه بده …؟! آدم راحتی هستم من آدم راحتی هستم مثلا با فرزندانم هانی و حلما به پارک بازی، سینما، کنسرت، جنگل و دریا می‌روم و لباس شخصی هم می‌پوشم، توی خیابون امکان داره شلوار جین هم پام کنم؟! سید حسن آقامیری در شبکه اجتماعی خود نوشت: بعد از ۱۰ - ۱۵ سال بردن و آورن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و … با شکایت دادستان ویژه تهران به ریاست آقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند، دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند و خلع لباس دام شدم روحانی سال مجله همشهری جوان در سال ۱۳۹۵ او را به عنوان روحانی سال انتخاب کرد.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید