کد خبر : 894993

رئیس جمهور در دستوری به وزیر کشور تاکید کرد که مدیریت جامع بحران سیل اخیر در دستگاه‌های اجرایی و همه نهاد‌ها و سازمان‌های همکار و موثر بر عهده وزیر کشور است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : رئیس جمهور در دستوری به وزیر کشور تاکید کرد که مدیریت جامع بحران سیل اخیر (عملیات پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی، بازتوانی، هماهنگی و تقسیم کار) در دستگاه‌های اجرایی و همه نهاد‌ها و سازمان‌های همکار و موثر بر عهده وزیر کشور (قائم مقام شورای عالی مدیریت بحران کشور) است.
وزیر کشور مدیریت بحران را بر عهده دارد
کلیه وزارتخانه ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی، نیروی نظامی و انتظامی، نهاد‌های قضایی و عمومی غیردولتی موظف به همکاری و اجرای دقیق دستور‌ها و برنامه‌های ابلاغی وزیر کشور هستند حجت الاسلام حسن روحانی در این دستورالعمل افزوده است: برنامه ریزی باید به گونه‌ای باشد که از همه توان نیرو‌ها و نهاد‌های عمومی غیر دولتی حداکثر بهره گیری شود و دیوان سالاری اداری و مقررات دست و پاگیر مانع کندی همکاری آن‌ها در این حادثه مهم نشود. رئیس جمهور همچنین تاکید کرده است که کلیه وزارتخانه ها، سازمان‌ها و موسسات دولتی، نیرو‌های نظامی و انتظامی، نهاد‌های قضایی و عمومی غیردولتی موظف به همکاری و اجرای دقیق دستور‌ها و برنامه‌های ابلاغی وزیر کشور هستند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید