`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ارز فی

خرید خوش قیمت بذر صیفی جات از فروشگاه اینترنتی اطلسی ها

صیفی جات انواع مختلفی دارند و گاهی در بازار با قیمت‌های مختلف از یک نوع بذر روبرو می‌شویم و این سؤال مطرح می‌شود که چه چیزی عامل این تفاوت قیمت است. این تفاوت به کیفیت و گاهی نوع بذر برمی‌گردد.

صیفی جات انواع مختلفی دارند و گاهی در بازار با قیمت‌های مختلف از یک نوع بذر روبرو می‌شویم و این سؤال مطرح می‌شود که چه چیزی عامل این تفاوت قیمت است. این تفاوت به کیفیت و گاهی نوع بذر برمی‌گردد. برخی بذرها به دلیل کیفیت بالایی که دارند قیمت بیشتری دارند این بذرها عموماً بذرهای دست اول هستند و قدرت جوانه زنی بالایی دارند و معمولاً ضدعفونی شده می‌باشند و تخم علف هرز نیز در آنها وجود ندارد. نوع بذر نیز در این میان تعیین کننده قیمت است. مثلاً بذر کدوهای خاص همیشه از کدوهای معمولی گران‌تر است و یا بذر صیفی جاتی که ظاهری ویژه و جدید دارند نیز به همین ترتیب گران‌تر است. پس گاهی قیمت بالای یک بذر می‌تواند نشان دهنده کیفیت آن باشد؛ اما این در صورتی است که خرید از یک فروشگاه معتبر صورت گیرد و قیمت محصول با قیمت سایر فروشگاه‌ها مقایسه شده باشد.

بذرگیری سخت از بعضی گونه‌ها نیز در میزان قیمت تأثیرگذار است. بذرهای وارداتی صیفی جات و سبزیجات نیز به دلیل نوسانات قیمت ارز همیشه قیمت بالاتری نسبت به بذرهای تولید شده در داخل دارند و چون اغلب از انواع اصلاح شده هستند هم پرطرفدارند و هم کاشت آنها به صرفه هست و کشاورزان همیشه به دنبال بذرهای اصلاح شده یا هیبرید می‌باشند. شما می‌توانید برای خرید خوش قیمت بذر صیفی جات از طریق آدرس https://www.atlasiha.com/product-category/seed/seed-of-cucurbits وارد شوید و این بذرها را سفارش دهید. عموماً با یک سرچ ساده در فروشگاه‌های مختلف می‌توانید به پایین‌ترین قیمت محصول مورد نظر دست پیدا کنید. البته کیفیت و قیمت همیشه با یکدیگر رابطه دارند و بر این اساس باید به انتخاب دست بزنید؛ یعنی باید بین قیمت بذر صیفی جات و بذر سبزیجات با کیفیت و نوع آنها تناسب قابل قبولی وجود داشته باشد.

بهترین قیمت بذر

برای دستیابی به بهترین قیمت باید سه عامل را بصورت ویژه مورد بررسی قرار دهید. اولین مورد خرید از یک فروشگاه معتبر و با سابقه است. عموماً یک فروشگاه با سابقه منصفانه قیمت گذاری می‌کند و هرگز نمی‌خواهد سابقه درخشان خود را زیر سؤال ببرد. پس حتماً به سابقه و اصالت فروشگاه توجه داشته باشید. دومین مورد کیفیت بذر است که حتماً باید به آن توجه شود. این بدان معناست که اگر بذری کیفیت لازم را داشت پس قیمت آن هم طبیعتاً بالاتر خواهد بود و مهمترین ویژگی یک خرید خوب نیز کیفیت محصول است. سومین عامل نوع بذر است همانطور که میدانید بعضی از بذر صیفی جات یا حتی بذر سبزیجات به دلیل رنگ یا ظاهر خاصی که دارند و نوع محصولی که تولید می‌کنند بیشتر مورد توجه هستند و به همین دلیل قیمت آنها بالاتر است. اگر در یک فروشگاه همه این عوامل وجود داشت آن وقت می‌توانید یقین کنید بذر را با بهترین قیمت می‌خرید.

فروشگاه‌های زیادی در زمینه فروش بذر فعالیت دارند. یکی از این فروشگاه‌ها که هم بذر با کیفیتی را به فروش می‌رساند و هم قیمت مناسب را برای محصولات خود در نظر دارد فروشگاه اینترنتی اطلسی ها می‌باشد. به این ترتیب می‌توان برای خرید خوش قیمت بذر صیفی جات از طریق آدرس https://www.atlasiha.com/product-category/seed/seed-of-cucurbits وارد شوید و از بذرهای این سایت دیدن کنید. نکته مثبت دیگر این است که در این فروشگاه علاوه بر بذر صیفی جات بذر سبزیجاتی مثل بذر نخود فرنگی، بذر پیاز، بذر باقلا، بذر فلفل و تمامی سبزی خوردن‌ها با تنوع بالا و حداقل قیمت موجود است. بذر گیاهان دارویی و گیاهان زینتی را نیز می‌توانید به لیست سفارشات خود اضافه کنید چراکه این بذرهای خاص نیز در این فروشگاه به فروش می‌رسد.

خصوصیات بذر خوب

خصوصیات بذر خوب

در ادامه به بررسی خصوصیات یک بذر خوب می‌پردازیم. بذر خوب می‌بایست در یک بسته بندی مناسب قرار داشته باشد تا از رطوبت، گرما و سرما تا حدی در امان باشد. بذری که در بسته بندی آماده شده است می‌بایست ضدعفونی شده باشد تا مدت ماندگاری بیشتری داشته باشد و مقاومت آن نسبت به بیماری‌ها افزایش پیدا کند. مورد دیگر قوه نامیه بذرهاست که هرچه درصد آن بالاتر باشد می‌توان با خیال راحت‌تری خرید نمود چون این بذرها راحت‌تر جوانه زده و درصد بالایی از آنها سبز می‌شوند. به عنوان مثال بذر پیاز یا بذر نخود فرنگی که قوه نامیه آنها 90 درصد است نسبت به بذر مشابه با قوه نامیه 70 درصد با کیفیت‌تر محسوب می‌شوند. بذرها نباید در زمان انبارداری تحت دمای خیلی بالا یا سرمای خیلی زیاد قرار گیرند. درنهایت این بذرها نباید مدت بسیار زیادی انبار شده باشند و معمولاً بهتر است بذرها تا 3 سال از زمان بسته بندی مصرف شوند چون در این مدت بهترین کارایی را خواهند داشت. قطعاً توجه و تشخیص همه این موارد برای ما امکان پذیر نیست بنابراین بهترین راه برای تهیه یک بذر خوب و با کیفیت، خرید آن از فروشگاه‌های معتبر و با سابقه است. خصوصاً اگر قبلاً بذرهایی را از فروشگاهی تهیه و نتیجه رضایت بخش بوده می‌توان با اطمینان بهتر و بیشتری از آن فروشگاه خرید کرد. در رابطه با بذر صیفی جات نیز سعی کنید کاشت آنها بصورت نشاء باشد چون در اینصورت رشد بهتری خواهند داشت و بوته‌ها محصول بهتری تولید خواهند کرد. به همین دلیل است که در اکثر زمین‌های کشاورزی و گلخانه‌ها ابتدا بذر صیفی جات و برخی سبزیجات را ابتدا در سینی‌های نشاء می‌کارند و بعد از جوانه زدن و سبز کردن و چند برگی شدن آنها را به زمین یا گلدان اصلی انتقال می‌دهند. این روش یکی از اصولی‌ترین روش‌های کشت بذر صیفی جات در جهان است که اجداد ما صدها سال از آن برای آماده سازی و کاشت بذر استفاده کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied