`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی

تایمر آبیاری

وجود انواع مدل های موجود در تایمر آبیاری در وهله اول انتخاب را برای خریداران مشکل ساز کرده است اما این تنوع می تواند فضای انتخاب متناسب با نیاز را برای مصرف کننده به وجود آورد.

مزایای سیستم آبیاری

مزایای استفاده از سیستم  تایمر آبیاری  و کنترلر آبیاری ضمن سهولت در آبیاری می تواند صرفه جویی از آب را نیز به همراه داشته باشد.

فراز و نشیب های سیستم های مختلف آبیاری

وقتی نوبت به آبیاری باغ سبزیجات، باغ گل یا درختان و درختچه‌ها می‌رسد، طیف بسیار وسیعی از گزینه‌ها برای انتخاب وجود دارد. از سیستم‌های بسیار ساده، مانند آبیاری دستی با شلنگ باغچه، تا سیستم‌های پیچیده‌تر مانند سیستم‌های قطره‌ای یا سیستم «آبیاری میکرو فشار بسیار پایین گسترده». هر کدام جنبه های مثبت و منفی خود را دارند. سیستمی که انتخاب می‌کنید به اندازه باغ، آب و هوای محلی، بودجه شما و میزان آسانی که می‌خواهید بستگی دارد. بیایید نگاهی بیندازیم.

آبیاری دستی

اگر باغ شما کوچک است یا وقت و تمایل دارید که هر روز صبح زود آبیاری کنید، قوطی آبیاری ایده خوبی است زیرا آب فقط با سرعتی که سوراخ ها اجازه می دهند خارج می شود.

اگر از شلنگ استفاده می کنید، فشار را بسیار پایین نگه دارید و از چیزی مانند آبپاش استفاده کنید که آب را به طور یکنواخت و آرام پخش می کند. به یاد داشته باشید که پایه گیاهان را آبیاری کنید و سعی کنید برگها خیس نشوند زیرا باعث عفونت یا زنگ زدگی می شود و حتما به اندازه کافی عمیق آبیاری کنید! عیب آبیاری با دست این است که می تواند بسیار وقت گیر باشد، مقدار و توزیع آب ممکن است ناهموار باشد و به سادگی فراموش کنید!!

تایمر

آبپاش

در حالی که فواره ها یک گزینه هستند، من توصیه می کنم آن را رد کنید. آبپاش ها می توانند از شما محافظت خوبی داشته باشند و در زمان شما صرفه جویی کنند، اما باز هم، آب روی برگ های گیاهان شما می تواند باعث بیماری شود (این امر را می توان با آبیاری در اوایل صبح به جای شب یا شب جلوگیری کرد). آب بیش از حد است و شما آب کافی را در اثر تبخیر و باد از دست خواهید داد.

شلنگ خیساندن

شلنگ خیساندن شلنگ سیاه رنگی است که از مواد متخلخل ساخته شده است که اجازه می دهد آب به طور نسبتاً یکنواخت در طول شیلنگ نشت کند.

برای درختان و درختچه ها، شلنگ خیساندن خود را در اطراف گیاه و داخل چاه خود در خط چکه قرار دهید. شمع با دو شاخه باغ. برای گل ها، شلنگ را از میان تخت در دو طرف گیاهان خود بگذرانید تا یک "U" بزرگ تشکیل دهد.

دوباره آن را با چوب های باغچه در جای خود نگه دارید. در باغ کریسپر من، شلنگ را از طریق جعبه های کاشت خود می گذرانم تا بین هر ردیف کاشت یک شلنگ وجود داشته باشد. شرط می بندم و بعد به شدت می کارم.

مطمئن شوید که سلامت خود را با یک لایه ضخیم زیبا از مالچ پوشش دهید. نکته منفی این است که شما دقیقاً نمی دانید چه مقدار در گیاهان خود می گذارید و چه مدت به آنها نیاز دارید. من معمولاً در اوایل بهار با آبیاری بازی می کنم تا ببینم چقدر طول می کشد تا آب تا یک عمق مشخص خیس شود.

 بعد از آن، آن را روی یک  تایمر کنترلر ابیاری تنظیم کرده تا درست قبل از طلوع و درست بعد از غروب خورشید ادامه یابد. یک نکته آخر: اگر در منطقه ای زندگی می کنید که در آن آب دارای محتوای مواد معدنی بالایی است، باید بعد از یک یا دو سال شیلنگ دوش خود را تعویض کنید زیرا با مواد معدنی پر می شود و به درستی کار نمی کند. خوشبختانه، شیلنگ های غواصی نسبتاً ارزان هستند.

آبیاری قطره ای

قطره چکان تضمین می کند که گیاهان را به مقدار مناسب آب دریافت می کنید و این کار را در زمان مناسب انجام می دهید. مصرف آب را کاهش می دهد و برگ های گیاهان شما را مانند شلنگ دوش خشک نگه می دارد و در نتیجه بیماری ها را کاهش می دهد.

مهمتر از همه، هنگامی که آن را در جای خود قرار دادید و به تایمر متصل کردید، دیگر نگران آبیاری باغ خود نخواهید بود.

 نقطه ضعف سیستم قطره ای این است که این روش ممکن است در ظاهر کمی گران به نظر بیاید که در صورتی که در انتخاب مرکز فروش آن دقت شود می توان با مناسب ترین قیمت سیستمی مجهز تجهیز نمود.

بسیاری از مردم از سیستم تایمر آبیاری برای آبیاری باغ خود استفاده می کنند. در بیشتر موارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تایمر را تنظیم کنید و سیستم از بقیه مراقبت خواهد کرد.

برای سیستم های اسپرینکلر ، مهم است که سیستم را در پاییز با هوای فشرده خارج کنید. این به حذف آب از خطوط کمک می کند تا آسیب یخ زدگی رخ ندهد.

همچنین به این معنی است که سیستم آبپاش باید برای بهار آینده روشن شود، اما این نسبتاً ساده است. یک دریچه را باز کنید، تایمر را ریست کنید و از بین می رود.

تجهیز باغ های کشاورزی و استفاده از سیستم آبیاری هوشمند فضای گسترده ای را برای راحتی باغدار ایجاد می کند همچنین استفاده از پوکه معدنی قروه نیز می تواند مانند سیستم هوشمند آبیاری باعث صرفه جویی در آب مصرفی گیاهان باشد.

خرید تایمر آبیاری

خرید و نصب طرح های کارآمد تایمر آبیاری آب را به شیوه ای کارآمدتر تامین می کند. نازل هایی که جزء لاینفک سر و روتورهای اسپری هستند به مرور زمان فرسوده می شوند و باید تعویض شوند. نسخه های جدیدتر این قابلیت را دارند که مصرف آب را کاهش دهند و در عین حال یکنواختی را افزایش دهند

مجموعه باغ کالا با دارا بودن شرایط ویژه مشاوره و فروش انواع محصولات آبیاری توانسته است گام ویژه ای در هوشمند سازی سیتم های آبیاری بردارد.

این مجموعه امکان فروش کلیه محصولات خود را به صورت آنلاین دارد که این امر به دلیل سهولت در خرید امتیاز ویژه ای به حساب می آید.

به منظور ارتباط مستقیم با باغ کالا می توانید با سایت این مجموعه یا شماره 09123880402 در ارتباط باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید