شمانیوز
شما نیوز

تکمیل زنجیره معدن تا فلز ، راهبرد اصلی گهرزمین

تکمیل زنجیره معدن تا فلز ، راهبرد اصلی گهرزمین

تکمیل زنجیره معدن تا فلز در شرکت معدنی و صنعتی گهر زمین به عنوان یک راهبرد اصلی و هدف اساسی با جدیت دنبال می‌شود، به طوری که کگهر برای تولید ۲۰ میلیون تن سنگ آهن، ۸ میلیون تن کنسانتره، ۷ میلیون تن گندله، ۱٫۷ میلیون تن آهن اسفنجی و ۱٫۵ میلیون تن فولاد در سال برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای را آغاز کرده است.

به گزارش شمانیوز، شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین توانسته با راهبری مطلوب همراه با صیانت از تجهیزات در نتیجه اجرای صحیح برنامه نگهداری و تعمیرات پارامترهای کمی و کیفی گندله تولیدی را در شرایطی مطلوب با شاخص های بارز کیفی تولید و نیاز خریداران را بابت محصول نهایی کارخانه برآورده کند. 

این شرکت به دنبال ارزش آفرینی از طریق مدیریت منابع و تامین پایدار و با کیفیت مواد اولیه مورد نیاز صنایع است. از این رو پروژه‌های جدیدی را در زنجیره معدن تا فولاد تعریف کرده است. به طور قطع حضور گهرزمین در نمایشگاه های داخلی و خارجی در راستای نمایش توانمندی های خود برای تامین نیاز شرکت‌های پایین دستی بعد از تامین واحد‌های خود است. 

واحد گندله سازی این شرکت در سال ۱۴۰۲ با افزایش  ۷۸ درصدی تولید نسبت به سال ۱۴۰۱ توانست ضمن عبور از ظرفیت اسمی خود گامی ارزشمند به سوی تولیدی با کیفیت و همچنین رسیدن به تولید ۶ میلیون تن در سال را بردارد. از مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته واحد گندله‌سازی می توان تغییر طرحهای بسیار تاثیر گذار در افزایش نرخ کمی و کیفی محصول دانست. برای نمونه می توان به افزایش کیفیت و کاهش توقفات نوارنقاله به روش شش سیگما اشاره کرد و باعث شداین واحد با برنامه ریزی دقیق و منظم موفق به کسب رکوردهای تولید پیاپی در سال ۱۴۰۲ شود. 

همچنین خطوط کنسانتره شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین با سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیون یورو، وظیفه تبدیل سنگ آهن دانه بندی را به کنسانتره با کیفیت مناسب جهت خوراک کارخانه گندله سازی بر عهده دارد. کارخانجات کنسانتره در حال حاضر ۳ خط با ظرفیت اسمی مجموع ۶ میلیون تن در سال دارد. 

طبق برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در سال ۱۴۰۲ برنامه تولید سالیانه این کارخانه ۶/۸ میلیون تن در نظر گرفته شده بود که این واحد با برنامه‌ریزی دقیق و منظم در بخش تولید نگهداری و تعمیرات و همچنین تامین انرژی مورد نیاز ضمن ثبت رکوردهای تولید پیاپی و همچنین عبور از مرز تولید ۷ میلیون تن ۱۳ درصد نیز بیشتر از برنامه خود تولید کرده است. 

شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین با ذخیره ای بیش از ۶۵۰ میلیون تن سنگ آهن یکی از بزرگترین معادن روباز کشور است. از ابتدای عمر معدن تا پایان سال ۱۴۰۲ حدود ۱۳۵ میلیون تن سنگ آهن استخراجی و حدود ۶۶۰ میلیون تن باطله برداری در معدن انجام گرفته است. 

شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین در برنامه‌ریزی‌های کلان خود فعالیت‌های بسیاری را در راستای توسعه اقتصادی کشور در دستور کار خود قرار داده است که بخشی از طرح‌های توسعه این شرکت از جمله: احداث کارخانه احیا مستقیم، احداث کارخانه بازیابی آب، مطالعات اکتشافی در پهنه جبال بارز، پروژه حمل پیوسته مواد معدنی (IPCC)، افزایش زیر سقفی کارخانه‌های کنستانتره و افزایش زیر سقفی کارخانه گندله از آن جمله می‌باشد. 

شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین با ذخیره ای بیش از ۶۵۰ میلیون تن سنگ آهن یکی از بزرگترین معادن روباز کشور است. از ابتدای عمر معدن تا پایان سال ۱۴۰۲ حدود ۱۳۵ میلیون تن سنگ آهن استخراجی و حدود ۶۶۰ میلیون تن باطله برداری در معدن انجام گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی