شمانیوز

حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل شرکت مس و مدیر گروه روابط عمومی به همراه مهندس شهریار متوکل مدیر امور اکتشافات شرکت مس از سه محدوده‌ اکتشافی شرکت مس در استان اصفهان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مس پرس، ضیغمی در جریان این بازدید با بیان اینکه استان اصفهان یکی از استان‌های مستعد در حوزه ذخایر معدنی مس است گفت: بر پایه اکتشافات انجام‌شده در این استان محدوده‌های دارای پتانسیل اکتشافی خوبی شناسایی ‌شده است که امیدواریم با تکمیل مطالعات اکتشافی و کسب نتایج مطلوب، شاهد فعال‌سازی این معادن در آینده باشیم.


مشاور مدیرعامل شرکت مس با تأکید بر این‌که در شرایط کنونی کشف ذخایر معدنی و سرعت بخشی به بهره‌برداری از معادن یکی از مهم‌ترین فرصت‌ها برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در سراسر کشور است گفت: در این راستا و به دستور دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برای سال جاری و سال آینده برنامه‌های اکتشافی گسترده‌ای در مناطق مختلف و مستعد معدنی در سطح کشور با هدف دستیابی به توسعه پایدار تعریف و برنامه‌ریزی شده است.


ضیغمی با عنوان این‌که یکی از رویکردهای مدیرعامل شرکت مس تأکید بر استفاده از دانش فنی روز دنیا در فعالیت‌های تولیدی و اکتشافی است گفت: در این زمینه و با همکاری ایمیدرو اتفاقات خوبی در راستای به‌کارگیری روش‌های نوین اکتشافی و تجهیزات جدید شروع شده است که از یکسو منجر به سرعت بخشی در تکمیل مطالعات اکتشافی و از سوی دیگر افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های اکتشاف خواهد شد.


وی افزود: به دلیل قرارگیری محدوده‌های امیدبخش در نقاط کمتر برخوردار اقتصادی، اکتشاف و بهره‌برداری از این پتانسیل‌های معدنی منجر به رشد و شکوفایی اقتصادی در این مناطق خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه