شمانیوز

روز گذشته جلسه تخصصی با دارندگان مجوز بهره برداری معادن کرومیت استان با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی با هدف اجرایی کردن اقدامات کلینیکی برای فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس کرومیت استان هرمزگان برای منطقه های رودان، حاجی آباد و کوشا برگزار شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، روز گذشته جلسه تخصصی با دارندگان مجوز بهره برداری معادن کرومیت استان با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی با هدف اجرایی کردن اقدامات کلینیکی برای فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس کرومیت استان هرمزگان برای منطقه های رودان، حاجی آباد و کوشا برگزار شد.

این جلسه با مدیریت معاونت معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، سرپرست سرمایه گذاری طرح و ریاست خانه معدن استان برگزار شد.

بر اساس این گزارش احداث یک کارخانه فرآوری برای فعال شدن معادن کرومیت کم عیار مهمترین تصمیم این جلسه بود که بهره بردار 5 معدن موافقت همکاری و مشارکت در تامین خوراک این کارخانه را امضا کردند.

برنامه ریزی برای انجام اکتشافات سیستماتیک و معرفی سرمایه گذار برای اکتشاف، استخراج و تولید از جمله مواردی بود که هماهنگی آن برای معدنداران صورت پذیرفت.

استقبال 85 درصد از معدنداران کرومیت و حضور در این جلسه که در دو مرحله عمومی و جداگانه فیمابین معدندار و سرمایه گذار برگزار شد، دلیل بر اهمیت و توجه به معادن کوچک می باشد.

بر اساس این گزارش معادن هماتیت، گچ و کرومیت از جمله معادن استان هرمزگان هستند که پس از نهایی شدن هماهنگی های هماتیت در قالب طرح منهاج، گچ ایجاد و توسعه زیرساخت و کرومیت آخرین مرحله اقدام استان جهت بررسی کلینیکی و احداث واحد فرآوری برای تامین مشترک مواد اولیه از طریق معادن اطراف انجام شد.

در این جلسه از جمله مشکلات مشترکی که توسط عمده معدنداران مطرح شد، وضع عوارض صادراتی 25 درصد برای کرومیت بود که خوشبخانه با ابلاغ اخیر به 10 درصد کاهش یافته و خبر خوبی بود که در جلسه اعلام شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه