شمانیوز

مدیرعامل فولاد یزد؛

مدیرعامل فولاد یزد با بیان اینکه تمام هزینه های تولید فولاد افزایش یافته و نمی‌توان با عدم تغییر قیمت‌ها فعالیت تولیدی کرد، گفت: نمی‌دانیم براساس کدام استدلال وزارت صنعت اقدامی برای تغییر قیمت پایه فولاد انجام نمی‌دهد.

به گزارش شمانیوز به نقل از معدن نیوز، مدیرعامل فولاد یزد با بیان اینکه تمام هزینه های تولید فولاد افزایش یافته و نمی‌توان با عدم تغییر قیمت‌ها فعالیت تولیدی کرد، گفت: نمی‌دانیم براساس کدام استدلال وزارت صنعت اقدامی برای تغییر قیمت پایه فولاد انجام نمی‌دهد.

بهادر احرامیان با انتقاد از صحبت‌های اخیر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت که اعلام کرده" این وزارتخانه هیچگونه برنامه ای برای تغییر روش تعیین قیمت پایه فولاد و سایر فلزات در دستور کار ندارد و همان فرمول قبلی پا برجاست"، اظهار داشت: با وجود تمام نامه نگاری ها با وزارت صنعت این تصمیم نامناسب اعمال شده است.

وی با بیان اینکه تمام هزینه های تولید فولاد افزایش یافته و نمی‌توان با عدم تغییر قیمت‌ها فعالیت تولیدی کرد، افزود: هزینه‌های تولید فولاد بسیار بالا است و قیمت گذاری‌ها به هیچ عنوان جوابگوی هزینه ها نیست. البته ما مخالف کاهش قیمت‌ها نیستیم اما اگر کالایی کمتر از قیمت تمام خود به فروش رود به طور حتم تولیدکننده و مصرف کنندگان را با ضرر روبه رو خواهد کرد.

مدیرعامل فولاد یزد افزود: قیمت محصولات فولادی باید با محاسبه ارز نیمایی و قیمت جهانی تعیین شود تا در نهایت تولیدکننده امکان فعالیت و توسعه محصولات را داشته باشد. اما متأسفانه هنوز در این رابطه اقدام اجرایی صورت نگرفته است.

وی با اعلام اینکه در صورت عدم تغییر در قیمت پایه فولاد واحدهای تولیدی در ورطه ضرر قرار خواهند گرفت، گفت: امروز واحدهای تولیدی با وجود مشکلات صادراتی مجبور به کاهش ظرفیت هستند. با توجه به این اوضاع نمی‌دانیم براساس کدام استدلال وزارت صنعت اقدامی برای تغییر قیمت پایه فولاد انجام نداده و حتی بر ثبات قیمت های فعلی پافشاری هم دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه