شمانیوز

مدیر عامل پتروشیمی بندر امام:

مدیر عامل پتروشیمی بندر امام اظهار کرد: توسعه پایدار باید بصورت متوازن در منطقه اجرا شود و قطعا با سرمایه گزاری صنایع پتروشیمی در حوزه محیط زیست و جامعه پیرامون ، توسعه‌ متوازن در منطقه شکل می‌گیرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام؛ حمید رضا رستمی به مناسبت فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نشستی خبری با اصحاب رسانه شهرستان ماهشهر با تاکید بر ایفای نقش مسئولیت اجتماعی افزود: پتروشیمی بندرامام بیشترین کمک را در شورای راهبردی شهرستان داشته‌ است؛ سهم پتروشیمی بندرامام در شورای راهبردی 25 درصد بوده و رویکرد این شرکت  تنها شورای راهبردی و خط مشی آن است.

 

مدیر عامل پتروشیمی بندرامام بیان کرد: مجموعه کوچک‌تری با نام کمیته توسعه متوازن شهرستان بندرماهشهر ایجاد شده که نیاز‌های منطقه ابتدا در این کمیته بررسی سپس به شورای راهبردی ارسال می سود و در نهایت پس از تصویب در این شورا، توسط صنایع پتروشیمی منطقه تامین مالی می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات شورای راهبردی کاهش پیدا نخواهد کرد گفت: هلدینگ خلیج فارس تمام مساعدت‌های مالی و معنوی را در قالب شورای راهبردی پیش می‌برد؛ ارکان مدیریت شهری باید کار خود را انجام داده و ما آن‌ها را در این امر یاری خواهیم کرد.

 

رستمی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا عنوان کرد: پتروشیمی بندرامام بیشترین تاثیر را از تحریم‌ها گرفته اما با این وجود 84 درصد از برنامه تولید خود را محقق کرده است و این درحالیست که سطح انبار‌ها و مخازن ما در حداقل محصول بوده و ارزآوری خوبی برای کشور تامین شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تا چند سال آینده همه کارکنان رسمی بازنشسته خواهند شد، ادامه داد: تا چند سال‌ آینده همه کارکنان تحت پوشش تامین اجتماعی خواهند بود و در همین راستا هلدینگ خلیح فارس برنامه‌ای برای این موضوع تدوین و اجرا خواهد کرد.

 

رستمی در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش کارکنان خاطر نشان کرد : پتروشیمی بندرامام برای اولین بار حقوق تمامی کارکنان با گروه های شغلی مختلف را در اول هر ماه پرداخت و روند پرداخت ها را در یک‌زمان واحد بصورت منظم اجرایی کرده است.

 

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام با تاکید بر اهمیت مباحث زیست محیطی افزود: بزرگترین تصفیه خانه وزارت نفت در پتروشیمی بندرامام در حال ساخت بوده که 53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این تصفیه خانه قرار است تا سال 1400 به بهره‌برداری برسد و 40 هزار متر مکعب پسآب را تصفیه کرده و خروجی بندرامام به خور را صفر کند.

 

وی بیان کرد: پروژه‌ای دیگری از هلدینگ خلیج فارس نیز در حال اجرا بوده که قرار است گازهای در حال سوختن پتروشیمی یادآوران در منطقه جفیر را به عنوان خوراک برای پتروشیمی بندرامام ارسال کند.

 

رستمی گفت: همچنین ساخت یک واحد الفین همانند واحد الفین پتروشیمی مارون نیز در دستور کار ما قرار دارد و البته احداث این واحد تاثیر منفی بر دیگر مجتمع‌های پتروشیمی همجوار نخواهد داشت و در راستای تکمیل زنجیره‌ی محصولاتی کشور است.

 

وی عنوان کرد: واحد کلرآلکالی ما چند سال گذشته متوقف شده که توقف آن بیش از 100 میلیارد تومان ضرر برای پتروشیمی بندرامام در پی داشته است اما با همت کارشناسان شرکت ، این واحد مجددا راه‌اندازی خواهد شد و به عنوان یکی از پروژه‌های زیست محیطی به شمار می‌رود.

 

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در پایان خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های دیگر ما اتان ریکاوری بوده که با اجرای آن اتان‌های خروجی مجتمع‌های همجوار جمع آوری شده و ما آن را به محصول نهایی تبدیل خواهیم کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه