شمانیوز

برای نخستین باربرج MP METHANOL که بزرگترین برج در واحد متانول به شمار می‌رود، به دست متخصصان شرکت فاتح صنعت کیمیا در شهر شیراز طراحی، ساخته و به صورت یکپارچه حمل گردید.

این برج که دارای ۷۰ متر طول ، 7 متر قطر و400 تن  وزن می باشد، با جایگذاری ۸۰ عدد سینی Valve Tray ، متانول را با خلوص کمتر از پایین برج وارد و با خلوص بالاتر از بالای برج خارج می گرداند.

ساخت برجهایی در این ابعاد به صورت یکپارچه علاوه حفظ کیفیت ساخت که به دلیل تحت کنترل بودن عملیات ساخت درکارخانه سازنده تجهیزات می باشد، باعث کاهش قابل توجهی در زمان و هزینه نصب و در نهایت راه اندازی سریعتر واحد ها می گردند که در حال حاضر این سیاست در کشورهای پیشرفته نیز به وجود آمده و کارهای سایت را به حداقل می رساند.

اجرای این پروژه از خروج 3 تا 5 میلیون دلار  ارز از کشور جلوگیری کرده و این اقدام فاتح صنعت راگامی در راستای به روز نمودن تکنولوژی های ساخت با استفاده از دانش فنی بومی با نگاه به جهانی شدن فعالیت‌های این شرکت  و فراهم آوری شرایط حضور شرکت های ایرانی در عرصه های بین المللی انعکاس می دهد.

لازم به ذکر است که شرکت فاتح صنعت بعنوان یکی از بزرگترین شرکت های سازنده تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی  با دارا بودن فضای کارگاهی 200.000 هزار متر مربع و 1000 نفر پرسنل متخصص و  با ظرفیت تولید سالانه 30.000 هزار تن در شیراز فعالیت می نماید.

این موفقیت که نتیجه اعتمادکارفرمایان کشور به تولید ملی و خودباوری تولیدکنندگان داخلی است بر همه صنعتگران کشور مبارک باد.

 

 

منبع: آوای صنعت

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه