شمانیوز
شما نیوز

در زمستان سال جاری محقق می شود:

تامین آب مورد نیاز پالایشگاه فجرجم از سد باغان

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجرجم با اشاره به روند پیشرفت پروژه عظیم سد باغان گفت: انتظار داریم طبق تعهداتی که داده شده، آب مورد نیاز این شرکت در زمستان سال جاری بطور کامل از محل فرازبند سد باغان تامین شود.

به گزارش شمانیوز: عبدالصمد نجفی با بیان این مطلب، اظهار داشت: طرح انتقال آب از محل فرازبند خوشبختانه 88 درصد پیشرفت دارد و حتی 13 کیلومتر باقیمانده خطوط انتقال آب ازسدباغان تا پالایشگاه نیز توسط این شرکت تهیه و در اختیار شرکت آب منطقه ای استان بوشهر گذاشته شده است.

وی با اشاره به پروژه "فرازبند" سد عظیم باغان گفت: اکنون ما آماده ذخیره حجم قابل توجهی از آب های سطحی هستیم و انتظار داریم پس از تکمیل خطوط برق و آب این پروژه، تا زمستان سال جاری بتوان از این آب بهره برداری کرد.

نجفی تصریح کرد: پروژه احداث سد مخزنی باغان یکی از پروژه های مهم استان بوشهر محسوب می‌شود که با مشارکت مالی شرکت پالایش گاز فجرجم در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجرجم خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، پس از اتمام کامل پروژه،  15 میلیون مترمکعب آب از سد باغان جهت مصارف مختلف به شهرستان جم منتقل می شود که سهم پالایشگاه فجرجم و شهرک های آن سه میلیون مترمکعب است و  به این ترتیب این شرکت برداشت آب را از دشت ریز متوقف خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied