شمانیوز
شما نیوز

وزیر انرژی و صنعت قرقیزستان با مسئولین شرکت آب و نیرو دیدار کرد

در دیدار آقای توردوبیف وزیر انرژی و صنعت کشورقرقیزستان و آقای کوجو قول‌اف معاون وزیر با مسئولین شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران راه‌های اجرای پروژه‌های نیروگاهی در کشور قرقیزستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تجارت آوا ، در این دیدار توانمندی‌های شرکت آب و نیرو در زمینه طراحی، ساخت و بهره‌برداری از نیروگاه های کوچک، متوسط و بزرگ توسط مهندس مرادی معاون برنامه ریزی شرکت معرفی گردید و ظرفیت‌های موجود برای تکمیل پروژه‌های برون مرزی را تبیین شد.

در ادامه آقای توردوبیف وزیر انرژی و صنعت قرقیزستان طی سخنانی به بیان ظرفیت و نیاز‌های اجرایی زیرساخت تامین انرژی در این کشور از دوجنبه نیروگاه‌های حرارتی و برق‌آبی پرداخت.

وی ضمن بیان سیاست‌های جدید دولت قرقیزستان برای خرید تضمینی برق نیروگاه‌های تجدید پذیر از بخش خصوصی افزود: برای بازسازی نیروگاه‌های کوچک و قدیمی برق‌آبی و مشارکت در ساخت نیروگاه برق‌آبی آبشاری نارین به همکاری متخصصین ایرانی و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران نیاز داریم.

در پایان این جلسه مقرر شد معاون وزیر انرژی و صنعت از طرف قرقیزستانی و مدیر طرح های خارج از کشور از طرف ایرانی، مفاد تفاهم نامه‌‎ای را بر اساس این جلسه و مفاد مرتبط سند دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و قرقیزستان در سال ۲۰۱۹ آماده نمایند تا پس از توافق به امضاء طرفین رسیده و سپس، اقدامات بعدی برنامه‌ریزی و اجرا گردد.

لازم به ذکر است که ۹۰ درصد برق تولیدی در قرقیزستان از طریق نیروگاه‌های برق‌آبی تامین می‌گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied