شمانیوز
شما نیوز

افزایش ۴۳درصدی ارزش سبد فروش داخلی پگاه در سال ۹۹

مدیرعامل صنایع شیر ایران، با ارائه گزارشی از دستاوردهای این شرکت در سال گذشته، گفت: صادرات مقداری پگاه ۱۰ درصد و ارزش سبد فروش داخلی آن نیز ۴۳ درصد در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، نخستین گردهمایی سراسری مدیران عامل شرکت های تابعه پگاه در سال ۱۴۰۰ امروز (سه‌شنبه) با هدف بررسی عملکرد گذشته و برنامه‌های آتی برگزار شد.

عبدالله قدوسی در این نشست با بیان اینکه «ثبت رکوردهای جدید در حوزه‌های مختلف پگاه، موجب خرسندی و رضایت سهامدار است و باید مطابق خواسته سهامداران حرکت کرد» اظهار داشت: شرکت صنایع شیر ایران در سال ۹۹ در حوزه‌های دریافت شیرخام ۷ درصد، فروش مقداری داخلی چهار و دودهم درصد و در حوزه صادرات مقداری ۱۰ درصد رشد داشته است.

او افزود: آمارها همچنین از رشد فروش مقداری کل به میزان ۴، ارزش سبد فروش داخلی ۴۳ و سود قبل از کسر مالیات ۷۰ درصدی خبر می دهد.

قدوسی با اشاره به استراتژی ترسیم شده در سال جاری، بر تمرکز شرکت‌های پخش سراسری بازار گستر پگاه و بازرگانی صنایع شیر ایران بر توسعه فروش داخلی و صادرات، تاکید کرد.

در این نشست نتایج بررسی عملکرد سال ۹۹ شرکت‌های تابعه صنایع شیر ایران نیز ارائه شد. براساس این گزارش، در گروه شرکت‌های تولیدی، پگاه اصفهان، گلپایگان و خراسان به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند. در گروه شرکت‌های توزیعی نیز منطقه ۵ و منطقه ۲ رتبه اول و دوم را کسب کردند. بررسی گروه کشت و صنعت نیز نشان داد که شرکت‌های فارس و همدان مقام اول و دوم
و شیر خشک نوزاد پگاه نیز مقام برتر در گروه غیرلبنی، را به‌دست آورده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied