شمانیوز
شما نیوز

با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو؛

عملیات اجرایی ۲ طرح فولادی در رامهرمز آغاز شد

عملیات اجرایی دو طرح فولادی در شهرستان رامهرمز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و به مناسبت ۱۰ تیرماه روز ملی صنعت و معدن آغاز شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری در آیین کلنگ زنی این ۲ پروژه در شهرستان رامهرمز که با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، افزود: ایمیدرو امروز به دنبال توسعه بخش معدن و صنعت با هدف توسعه پایدار و اشتغالزایی در کشور است.
وی درخصوص طرح تام گفت: این طرح با هدف تامین منابع شرکت های توسعه گرا در حال انجام است و در این راستا با چند بانک جهت تامین نقدینگی موافقت های اولیه انجام شده است.
وی افزود: ۱۲۰ و ۱۵۰ هزار میلیارد ریال برای این شرکت‌ها تامین مالی شده و برنامه داریم که این رقم را به ۵۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش دهیم.
جعفری با اشاره به طرح فولاد پاسارگاد صبا که امروز کلنگ زنی شد، بیان کرد: تولید ۱۲ میلیون تن ورق گرم ظرفیت تولید استان است که هشت میلیون تن تولید این کالا انجام می شود و این شرکت در تولید این کالا فعالیت خواهد کرد.
وی همچنین با اشاره به طرح دوم به نام فولاد فاخر اکسین عنوان کرد: فروسیلیکو منگنز در این شرکت تولید خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ظرفیت تولید این کالا در کشور را ۸۵ هزار تن اعلام و بیان کرد: ۵۰ هزار تن تولید و وارد چرخه می شود این در حالی است که ۸۵ هزار تن نیاز مصرف کشور است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied