شمانیوز
شما نیوز

در ادامه برنامه های سفر وزیر صمت به تربت حیدریه انجام شد:

بازدید از کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران

وزیر صمت در ادامه برنامه های سفر خود به شهرستان تربت حیدریه، واحد نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران تربت حیدریه را مورد بازدید قرار داد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از  شاتا، علیرضا رزم حسینی، در نخستین روز سفر دو روزه خود به استان خراسان رضوی، واحد نوآفرینی زنجیره ارزش زعفران تربت حیدریه را مورد بازدید قرار داد.

براساس این گزارش این مرکز در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۰۰ مترمربع و با اشتغال‌زایی مستقیم سالیانه برای ۱۰۰ نفر از افراد جویای کار در تربت حیدریه راه اندازی شد.

این مجموعه، تکمیل کننده و توسعه دهنده زنجیره ارزش زعفران است بدین معنا که این زنجیره قبل از تولید با آموزش آغاز و تا گرفتن بازخورد مصرف کننده ادامه خواهد داشت و یکی از مهمترین حلقه های این زنجیره ها، بورس کالای زعفران با استاندارد سازی، ارزیابی کیفی و کمی، شفافیت در خرید و فروش، شفافیت در عرضه و تقاضا، حقوق کشاورز و مصرف کننده است.

همچنین در این واحد فعالیت های دیگری نیز صورت می گیرد که شامل برگزاری دوره های آموزش تخصصی کاشت، داشت و برداشت زعفران همراه با ارایه گواهینامه های معتبر، ارایه و مشاوره در خصوص ادوات کشاورزی، سموم تخصصی زعفران، سورتینگ پیاز زعفران با ظرفیت روزانه ۱۰ تن، گیاه پزشکی، مشارکت در کشت، ایجاد موزه ملی زعفران با هدف توسعه گردشگری زعفران، مشاوره تخصصی در حوزه‌های مختلف زعفران، حمایت از ایده های برتر، صندوق امانات، صندوق سرمایه گذاری و ایجاد بانک زعفران است.

جمعی از معاونین و مدیران وزارت صمت، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی و معاونین استاندار و دیگر مدیران استانی و شهرستانی، وزیر صمت را در این برنامه همراهی نمودند.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور بهره برداری، کلنگ زنی و بازدید از چندین واحد صنعتی و معدنی و همچنین دیدار با فعالان اقتصادی، کارآفرینان، صنعتگران و معدن کاران شهرستانهای نیشابور، بردسکن، تربت حیدریه، کاشمر و سبزوار به استان خراسان رضوی سفر کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied