شمانیوز
شما نیوز

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی:

اقدامات زیست‌محیطی مجتمع مس سرچشمه، قابل توجه است

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات زیست‌محیطی مجتمع مس سرچشمه، خوب و قابل توجه است و البته با توجه به میزان تولید و حجم برداشت از منابع، حتماً جا برای کار بیشتر هم دارد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، دکتر سمیه رفیعی در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اظهار کرد: توقع ما این است که توجه HSE خصوصاً در بخش محیط زیست و سلامت پرسنل، بیشتر شود؛ البته عملکرد خیلی خوبی داشته‌اند و به‌ویژه در بحث خاک‌های آلوده خیلی خوب کار شده و درخور تحسین هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس، داشتن استاندارد ایزو در مجتمع مس سرچشمه را مهم ارزیابی کرد و گفت: در همین راستا، برای ارتقای صنعت در زمینه محیط زیست قطعا باید همچنان تلاش شود و این تلاش بازخورد اقتصادی خوبی هم خواهد داشت و در دایره گردش مالی صنعت مس تاثیر دارد و از نظر آورده‌های بهداشتی و سلامتی نیز، موثر خواهد بود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به راه‌اندازی کارخانه اسیدسولفوریک در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، خاطرنشان کرد: احداث این کارخانه و تولید اسید کار درست و سیاست درستی بوده که صورت گرفته است و درست است که این اقدام در ابتدا با سرمایه‌گذاری زیادی انجام گرفته، منتها قطعاً در درازمدت سود مالی نیز خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied