شمانیوز
شما نیوز

با حمایت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان صورت گرفت

برگزاری نخستین جشنواره مجازی موسیقی در رفسنجان

اولین جشنواره مجازی موسیقی در دو بخش نواهای آیینی مذهبی و موسیقیایی با حمایت مجتمع مس سرچشمه در رفسنجان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، مسئول برگزارکننده اولین جشنواره موسیقی مجازی در این رابطه گفت: این‌گونه جشنواره‌ها تا سال ۱۳۹۴ به‌ صورت شهرستانی و استانی برگزار می‌‌شد؛ اما از سال ۱۳۹۵ تاکنون شرایطی پیش آمد و بعدتر کرونا هم مزید بر علت شد تا جشنواره موسیقی برگزار نشود.

سعید مشرف‌شاه با اشاره به اینکه در این مدت جشنواره مجازی به‌ویژه در بخش موسیقی کم‌‌جلوه بود و در تمامی کشور هم برگزار نمی‌شود، افزود: تصمیم به برگزاری این جشنواره گرفتیم که در بخشی از این جشنواره در اینستاگرام کارهای برجسته را پخش خواهیم کرد و رأی مردمی را در کنار رأی داوران خواهیم داشت.

مشرف‌‌شاه با قدردانی از حمایت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان از این جشنواره، گفت: فراخوان جشنواره شامل دو بخش است، یک بخش نواهای آیینی، مذهبی و حماسی، و بخش دوم موسیقیایی است که این بخش شامل تمام ژانرهای موسیقی اعم از کلاسیک، پاپ، سنتی، تلفیقی، کُرال و... است و بخش آیینی شامل تواشیح، تعزیه، اذان و مداحی.

این هنرمند عنوان کرد: در بخش موسیقیایی علی‌رغم اینکه اولین‌بار است که چنین جشنواره‌ای شکل می‌گیرد، ۱۱۰ شرکت‌کننده داشتیم که در قالب ۱۲ گروه و مابقی هم تک‌نواز بودند؛ از ۱۲ گروه، ۸ گروه به بخش رقابتی رسیدند و از ۴۰نفر تک‌نواز هم ۲۰نفرشان به بخش رقابتی راه یافتند و ۲۰ نفر در بخش جنبی، آثارشان ضبط می‌شود.

مسئول گروه موسیقی هزاردستان رفسنجان گفت: در بخش آیینی_ مذهبی آن‌طور که باید آثار فرستاده نشد و حدود ده نفر در این بخش شرکت کردند که امیدواریم این بخش در آینده پررنگ‌تر برگزار شود.

مشرف‌شاه افزود: آثار جشنواره برای داوران ارسال خواهد شد که ۲۰۰ نمره رأی داوری و ۱۰۰ نمره رأی مردمی است و در هر بخش سه گروه انتخاب می‌‌شود که باید به امتیاز داوران برسند و به جشنواره ملی یا استانی معرفی و با حمایت روابط‌ عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان جوایز نقدی به آثار برتر اهدا می‌‌شود.

مسئول برگزاری اولین جشنواره موسیقی مجازی رفسنجان افزود: این جشنواره‌ها بایستی برگزار شود تا برای هنرمندان ایجاد انگیزه کند که این هنر را جدی‌تر دنبال کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied